MŚ 2018: Gil, Sokolnicki i Marciniak wśród sędziów VAR środowych meczów

Piłka nożna
MŚ 2018: Gil, Sokolnicki i Marciniak wśród sędziów VAR środowych meczów
fot. Cyfra SPort

Paweł Gil będzie asystentem sędziego wideo (AVAR), a Paweł Sokolnicki sędzią VAR ds. pozycji spalonych przy okazji środowego meczu piłkarskich mistrzostw świata Serbii z Brazylią – poinformowała FIFA. Szymon Marciniak pomoże arbitrom wideo przy spotkaniu Szwajcarii z Kostaryką.

Mecz Serbów z „Canarinhos” odbędzie się w Moskwie (na stadionie Spartaka). Sędziowie do obsługi systemu VAR pracują właśnie w stolicy Rosji.

 

Gil prawie codziennie na tegorocznym mundialu pełni funkcję AVAR, środowe spotkanie będzie jego dziesiątym. Dotychczas pracował jako asystent sędziego wideo przy meczach Egiptu z Urugwajem (0:1), Argentyny z Islandią (1:1, wówczas na boisku zawody sędziował Szymon Marciniak), Kostaryki z Serbią (0:1), Urugwaju z Arabią Saudyjską (1:0), Nigerii z Islandią (2:0), Niemiec ze Szwecją (2:1; mecz prowadził Marciniak), Anglii z Panamą (6:1), Urugwaju z Rosją (3:0) oraz Nigerii z Argentyną (1:2).

 

W środowym meczu Serbii z Brazylią głównym sędzią ds. wideoweryfikacji (VAR) będzie Włoch Massimiliano Irrati. Na boisku w Moskwie zawody poprowadzi Irańczyk Alireza Faghani. Początek meczu o godz. 20.

 

Z kolei Marciniak będzie pracował jako czwarty sędzia wideo (pomocniczy, tzw. support) przy rozgrywanym o tej samej porze środowym meczu Szwajcarii z Kostaryką w Niżnym Nowogrodzie. Głównym sędzią wideo (VAR) będzie Niemiec Felix Zwayer, a na boisku – Francuz Clement Turpin.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie