Gerrard przekazał swój numer nowemu nabytkowi Liverpoolu

Piłka nożna
Gerrard przekazał swój numer nowemu nabytkowi Liverpoolu
fot. PAP

Od 1 lipca Naby Keita zostanie nowym piłkarzem Liverpoolu. Pochodzący z Gwinei piłkarz w zespole "The Reds" będzie grał z numerem "8" na koszulce, takim samym z jakim w przeszłości występował legendarny Steven Gerrard. Anglik sam wręczył koszulkę klubową 23-latkowi.

Liverpool z Keitą porozumiał się już w sierpniu 2017 roku. Przez ostatni sezon grał w RB Lipsk. W ciągu dwóch lat w niemieckiej ekipie zanotował 71 spotkań i strzelił 17 goli. Do ekipy z Anfield dołączy 1 lipca.

 

Młody Gwinejczyk gra głównie w środku pomocy, dlatego też zapowiadany jest na następcę jednego z najwybitniejszych piłkarzy "The Reds". Gerrard przekazał Keicie koszulkę z numerem "8", z którym kiedyś sam występował.

 

 

- To był dla mnie niesamowity dzień. Dla mnie to ogromna niespodzianka, że koszulkę wręczył mi osobiście Gerrard. Postaram się zrobić tak dużo jak on. To moja motywacja - powiedział Gwinejczyk.

 

Keita kosztował Liverpool 60 milionów euro. Karierę zaczynał w gwinejskiej Horoya AC, potem trafił do Francji, z której udał się do RB Salzburg.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie