MŚ 2018: Januzaj dał Belgii zwycięstwo w grupie. Bezbarwna gra Anglików

Reprezentacja Belgii wygrała z Anglią 1:0 w ostatnim meczu fazy grupowej po pięknej bramce Adnana Januzaja i zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu. W 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata "Czerwone Diabły" zagrają z Japonią.

Już przed meczem było wiadomo, że obie drużyny mają zapewniony awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Stawką rywalizacji było więc zajęcie pierwszego miejsca w grupie G umożliwiającego uniknęcie Kolumbii w dalszej fazie rozgrywek. Skłoniło to szkoleniowców do dokonania niewielkich roszad w wyjściowych jedenastkach. Nie znalazły się w nich największe gwiazdy Harry Kane i Romelu Lukaku.

Ci, którzy spodziewali się spektakularnego widowiska i wielkich emocji, po pierwszych 45 minutach mogli czuć się zawiedzeni. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Najciekawszą okazję w 10. minucie miał Michy Batshuayi, który po dograniu Marouna Fellainiego oddał strzał i zabrakło mu dosłownie centymetrów, by dać Belgom prowadzenie.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części spotkania, a dokładnie w 51. minucie pierwszego, a jak się później okazało jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Adnan Januzaj. Belg najpierw przytrzymał piłkę, potem ograł obrońców i strzelił w samo okienko. Do wyrównania kwadrans później mógł doprowadzić Marcus Rashford wychodząc sam na sam z bramkarzem, lecz fatalnie spudłował. W końcówce jeszcze jedną szanse mieli Anglicy, lecz odebrał im ją Marouna Fellaini blokując strzał lecący w światło bramki.

Belgowie dzięki wygranej z Anglią zajęli pierwsze miejsce w tabeli grupy G i w 1/8 finału mistrzostw świata zmierzą się z Japonią. Anglicy w dalszej fazie rozgrywek będą musieli stawić czoła Kolumbii.

Anglia - Belgia 0:1 (0:0)
Bramka: Januzaj 51

Anglia: Jordan Pickford - Phil Jones, John Stones (46. Harry Maguire), Gary Cahill - Trent Alexander-Arnold (79. Danny Welbeck), Fabian Delph, Eric Dier, Ruben Loftus-Cheek, Danny Rose - Marcus Rashford, Jamie Vardy

Belgia: Thibaut Courtois - Leander Dendoncker, Dedryck Boyata, Thomas Vermaelen (74. Vincent Kompany) - Adnan Januzaj (86. Dries Mertens), Youri Tielemans, Marouane Fellaini, Mousa Dembele, Eden Hazard, Nacer Chadli - Michy Batshuayi

KONIEC MECZU! BELGIA ZWYCIĘZCĄ GRUPY G.

Fellaini mógł podwyższyć wynik na 2:0, ale trochę się podpalił i trafił w boczną siatkę.

Co to by było za wejście! Mertens huknął naprawdę naprawdę potężnie. Z trudem bronił Pickford.

Zmiana - Belgia:

Schodzi Adnan Januzaj, wchodzi Dries Mertens.

Fellaini uratował drużynę Belgii przed stratą bramki. Piłka leciała w światło bramki, ale odbiła się od piłkarza znanego ze swojej bujnej czupryny.

Rashford potężnie uderzył z rzutu wolnego, ale przeniósł piłkę minimalnie nad bramką.

Zmiana -Anglia:

Schodzi Trent Alexander-Arnold, wchodzi Danny Welbeck.

Alexander-Arnold po raz kolejny podszedł do wykonania rzutu wolnego. Tym razem zdecydował się na dośrodkowanie, akcję zamykał Harry Maguire, a wszystko i tak wyjaśnił Courtois.

Schodzi Thomas Vermaelen, wchodzi Vincent Kompany.

Marcus Rashford miał DOSKONAŁĄ okazję. Przed nim był jedynie bramkarz, a reprezentant Anglii i tak spudłował... Lepszej sytuacji z całą pewnością miał nie będzie.

Loftus-Cheek dograł bardzo dobrą piłkę w pole karne, ale znowu idealnie ustawiony był Courtois.

Thomas Vermaelen ucierpiał dość poważnie i jest mu udzielana pomoc. Trwa przerwa w grze.

Alexander-Arnold stanął przed szansą na wyrównanie, lecz uderzył prosto w mur z rzutu wolnego.

GOOOOOOOOOL!!! Adnan Januzaj wyczekał, ograł obrońcę i strzelił idealnie w okienko! To z pewnością była jedna z ładniejszych bramek na tym mundialu. Pickford nie miał szans!

Zmiana - Anglia:

Schodzi John Stones, wchodzi Harry Maguire.

Wracamy do Kaliningradu.

Koniec pierwszej połowy. Jak dotąd żadna z drużyn nie pokazała niczego wielkiego. Ci, którzy spodziewali się wielkiego widowiska, mogą czuć się zawiedzeni.

Thibaut Courtois jest bezbłędny. Bardzo ciężkie zadanie przed Anglikami, bowiem pokonać go będzie bardzo ciężko.

Januzaj potężnie uderzył, ale równie potężnie się pomylił. Piłka poszybowała w piętnasty rząd trybun.

Marouna Fellaini strzelił po ziemi po rzucie rożnym i niewiele brakowało, a zaskoczyłby Pickforda.

Batshuayi zablokowany przez Stonesa. Rzut rożny.

Chadli wpadł na bardzo dobry pomysł i próbował dograć prostopadłą piłkę do Batshuayia. Obrońcy przeczytali jego zamiar i przejęli podanie.

Arnold zacentrował do Vardy'ego, piłka ponownie obok słupka.

Kolejny rzut rożny dla Anglii, który nie przyniósł żadnych korzyści. Akcję zamykał Phil Jones, ale posłał piłkę obok bramki.

Belgowie znowu w natarciu! Fellaini dograł pod bramkę, gdzie już czekał Batshuayi. Napastnik skierował piłkę do bramki i zabraklo centymetrów, by przekroczyła linię bramkową.

Co za okazja! Youri Tielemans potężnie uderzył na bramkę sprawiając niemałe kłopoty Jordanowi Pickfordowi.

Pierwsza szybka akcja Anglików, ale arbiter decyduje, że Marcus Rashford był na pozycji spalonej.

Zaczynamy!

Spotkanie poprowadzi Damir Skomina ze Słowenii. Paweł Gil będzie jednym z arbitrów odpowiadających za system VAR.

Przed nami hymny państwowe!

Oba zespoły mają już zapewniony awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Stawką meczu będzie pierwsze miejsce w grupie G.

Witamy w naszej relacji meczu grupy G piłkarskich mistrzostw świata Anglia - Belgia!