Lech Poznań pokonał w sparingu mistrza Izraela

Przebywający na zgrupowaniu w Opalenicy piłkarze Lecha Poznań pokonali mistrza Izraela Hapoel Beer Szewa 2:1 w meczu sparingowym.

Było to drugie spotkanie lechitów podczas przygotowań do nowego sezonu. Wcześniej w Opalenicy podopieczni Ivana Djurdjevica pokonali beniaminka pierwszej ligi - Wartę Poznań 2:0.

W sobotnim meczu wynik został rozstrzygnięty do przerwy, a oba gole dla Lecha padły po dośrodkowaniach Darko Jevtica. Szkoleniowiec "Kolejorza" sprawdził formę 19 piłkarzy, pełne 90 minut rozegrał nowy obrońca Tomasz Cywka. W izraelskim zespole wystąpił były zawodnik Wisły Kraków Maor Melikson.

Poznaniacy przed pierwszym meczem eliminacji Ligi Europejskiej z armeńskim Gandzasarem Kapan (12 lipca) rozegrają jeszcze dwa spotkania kontrolne. 5 lipca zmierzą się ze słowackim FK Zeleziarne Podbrezova oraz dwa dni później z cypryjskim AEK Larnaka.

Lech Poznań – Hapoel Beer Szewa 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Loai Taha (2), 1:1 Vernon De Marco (6–głową), 2:1 Łukasz Trałka (43–głową).