MŚ 2018: Były trener polskiej reprezentacji pozwoliłby Nawałce pracować dalej

Piłka nożna
MŚ 2018: Były trener polskiej reprezentacji pozwoliłby Nawałce pracować dalej
Fot. PAP

"Decyzja należy do zarządu związku, ale gdyby to ode mnie zależało, to ja bym zatrzymał Adama Nawałkę na stanowisku selekcjonera i pozwolił mu pracować dalej"– powiedział były trener polskich piłkarzy Antoni Piechniczek.

Podopieczni Nawałki po porażkach z Senegalem 1:2 i Kolumbią 0:3 stracili szanse na wyjście z grupy rozgrywanych w Rosji mistrzostw świata. „Jestem patriotą, zawsze jestem za polskimi trenerami i to się już nie zmieni. Adam przez te lata pokazał, że wie, na czym polega praca z reprezentacją. Odnosił sukcesy, pewnie, że mistrzostwa świata nam nie wyszły, on też doskonale zdaje sobie z tego sprawę” – dodał szkoleniowiec, który dwukrotnie wprowadził polską reprezentację do mundialu, a w 1982 roku w Hiszpanii zajął z nią trzecie miejsce.

- Ale proszę popatrzeć na inne reprezentacje. Jeżeli chodzi o federację niemiecką, wszyscy podkreślają, że decyzja należy do trenera – stwierdził Piechniczek.

Jego zdaniem Nawałka znalazł się w niełatwej sytuacji.

- Dlatego warunkiem jego pozostania jest jakaś tam gwarancja sukcesu. To znaczy, że musi wygrać eliminacje mistrzostw Europy. Jeśli je wygra – chwała mu i cześć, jeśli przegra – to wtedy ilość ataków na niego będzie nieporównywalnie większa niż obecnie. I stąd musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie, czy stać go na to, by takiemu wyzwaniu podołać. Nikt nie będzie się bawił w Wersal, tylko wszyscy będą się mu starali dokuczyć – ocenił były selekcjoner.

Zauważył, że choć decyzję o dalszej pracy Nawałki z kadrą podejmie zarząd PZPN, to zależy ona w pewnym stopniu od samego trenera.

- Musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy nie jest wypalony, czy ma ochotę dalej to ciągnąć – podsumował Antoni Piechniczek.

JW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze