Kvist i Krohn-Dehli odchodzą z reprezentacji Danii

Po odpadnięciu piłkarskiej reprezentacji Danii w 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji z gry w kadrze zrezygnowali dwaj pomocnicy: 33-letni William Kvist i 35-letni Michael Krohn-Dehli - poinformowały miejscowe media.

Kvist (FC Kopenhaga) wystąpił tylko w jednym meczu mundialu, pierwszym grupowym z Peru (1:0). Opuścił boisko już w 35. minucie z powodu kontuzji żeber i płuca. Zmuszony był udać się do ojczyzny na badania i leczenie, ale później zdążył jeszcze wrócić do zespołu narodowego.

Z kolei Krohn-Dehli (Deportivo La Coruna) zagrał niewiele ponad 20 minut w dogrywce spotkania 1/8 finału z Chorwacją, które Dania przegrała rzutami karnymi 2-3. "To był mój ostatni mecz w reprezentacji i szkoda, że musiało się to tak skończyć" - stwierdził.