Hitowy transfer Manchesteru City w końcu dojdzie do skutku!

Piłka nożna
Hitowy transfer Manchesteru City w końcu dojdzie do skutku!
fot. PAP

Jedna z dłuższych sag ostatnich miesięcy powoli dobiega końca! Manchester City w końcu dopnie swego i sprowadzi do siebie czołowego skrzydłowego Premier League Riyada Mahreza.

Najgłośniej o przenosinach Algierczyka, który w sezonie 2015/2016 został piłkarzem sezonu Premier League i też głównie dzięki jego grze Leicester City sięgnęło po sensacyjne mistrzostwo Anglii, mówiło się w styczniu tego roku. Sam piłkarz prosił władze klubu o pozwolenie na transfer, a gdy te odmówiły, postanowił się zbuntować. Przez kilkanaście dni nie pojawiał się na treningach, za co oczywiście został ukarany: musiał zapłacić około 240 tysięcy funtów.

 

Co się odwlecze, to nie uciecze... Pep Guardiola chciał mieć Mahreza u siebie i prawdopodobnie dopnie swego. Piłkarz Leicester City nie pojawił się na pierwszym treningu swojego zespołu, prawdopodobnie finalizując transfer na Etihad Stadium. Manchester City ma zapłacić około 60 milionów funtów i nieco zrekompensować wydatek "Lisów", którzy niedawno ściągnęli z Norwich City Jamesa Maddisona za 24 miliony funtów.

 

Mahrez rozegrał w Premier League 139 meczów, strzelając 39 gole i zaliczając 28 asyst.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie