Tenisowe Asy Przyszłości 2018 - reportaż z Paryża

Tenis

To już dziewiąta edycja prestiżowego turnieju dla tenisistów, którzy nie ukończyli 13 roku życia. W tym roku znana marka zegarków obchodziła jubileusz - X lecie współpracy z Andre Agassim i Stefanie Graf. Dlatego wyjątkowo w turnieju wzięły udział jednocześnie zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.

Finałowe mecze rozgrywane były na korcie specjalnie na tą okazję skonstruowanym pod symbolem Paryża - wieżą Eiffla. Turniej jest częścią Roland Garros - ma taką samą oprawę, a w ceremonii rozdania nagród uczestniczył obok Andre Agassiego i Steffi Graf dyrektor paryskiego Szlema Guy Forget, a także Aranxta Sanchez Vicario i Alex Corretja.

 

Na przestrzeni lat w paryskim turnieju wystąpili: Agata Świątek (starsza siostra Igi), Konrad Fryze, Ania Hertel, Wojtek Marek, Maja Chwailińska (półfinalistka edycji 2014), Maks Kaśnikowski, Ada Piestrzyńksa i Martyn Pawelski (zwycięzca edycji 2017). W tym roku Polskę reprezentowali: Kamila Popławska i Kuba Krawczyk, którzy wygrali eliminacje rozegrane w Europejskim Centrum Tenisa w podwarszawskim Mysiadle. Reportaż z Paryża Tomasza Tomaszewskiego, który tradycyjnie pokazujemy podczas Wimbledonu.

 

Cały reportaż z Paryża do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

Tomasz Tomaszewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze