Wimbledon: Linette pokonana po zaciętej walce

Magda Linette przegrała z reprezentantką Kazachstanu Julią Putincewą 3:6, 6:3, 8:10 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Wimbledonie. Mecz był bardzo zacięty, trwał dwie godziny i 43 minuty, a ostatni set - półtorej godziny.

O zwycięstwie 53. w rankingu WTA Putincewej w pierwszym secie przesądził "break" w czwartym gemie. 80. w tym zestawieniu Linette przy stanie 2:4 miała dwie szanse na odrobienie straty, ale obie zmarnowała. W drugiej odsłonie jako pierwsza podanie straciła Kazaszka, ale od razu popisała się przełamaniem powrotnym. Polka nie pozwoliła jednak rywalce na doprowadzenie do remisu - ponownie wygrała gema serwisowego rywalki, a w końcówce tej partii kontrolowała sytuację.

Najwięcej emocji przyniosła długa i wyrównana decydująca odsłona. Przegrywająca 1:2 poznanianka znów nie wykorzystała dwóch okazji na "breaka". Polscy kibice nabrali nadziei na jej sukces, gdy przełamała przeciwniczkę w 11. gemie. W kolejnym jednak sama nie utrzymała podania. To samo przytrafiło się jej przy stanie 8:9. Obroniła dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej spasowała.

Zawodniczki te grały ze sobą wcześniej trzykrotnie i za każdym razem lepsza była Linette. Do wtorku jednak nie walczyły ani razu na korcie trawiastym.

26-letnia Polka w głównej części zmagań Wimbledonu zaprezentowała się po raz czwarty z rzędu. Nigdy jeszcze nie wygrała meczu otwarcia. Młodsza o trzy lata Kazaszka dotarła do drugiej rundy także w latach 2015-16. Najlepsze wyniki w Wielkim Szlemie osiągała jak na razie we French Open - dwa lata temu i w tym sezonie zatrzymała się na ćwierćfinale. Poznanianka pochwalić się może trzecią rundą, do której awansowała rok temu w Paryżu i w styczniu w Australian Open.

Wcześniej we wtorek mecz otwarcia przegrał Hubert Hurkacz. W turnieju singla pozostała jeszcze z Polaków tylko Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z "32" krakowianka obroniła sześć piłek meczowych w trzysetowym pojedynku z rumuńską kwalifikantką Eleną-Gabrielą Ruse. W środę czeka ją spotkanie z Czeszką Lucie Safarovą.