Ekstraklasa: Zwycięstwo Lechii Gdańsk w sparingu

W swoim piątym meczu kontrolnym piłkarze występującej w ekstraklasie Lechii Gdańsk pokonali w Szamotułach dziewiątą drużynę słowackiej ekstraklasy Zeleziarne Podbrezova 3:0 (1:0). W ostatnim kwadransie zespół z Trójmiasta grał bez jednego zawodnika.

W spotkaniu z Zeleziarne bramki dla Lechii zdobyli Patryk Lipski w 44. minucie z rzutu karnego oraz Słowak Lukas Haraslin w 83. i Portugalczyk Flavio Paixao w 85. min.

W ostatnim kwadransie biało-zieloni musieli radzić sobie bez jednego zawodnika – był to celowy zabieg trenera Piotra Stokowca, żeby jego drużyna mogła przećwiczyć grę w osłabieniu. Eksperyment zakończył się powodzeniem, bowiem gdańszczanie zdobyli pod koniec meczu dwie bramki.

Był to ostatni sparing Lechii podczas drugiego w przerwie letniej zgrupowania w Opalenicy. W piątek, po trafieniach Filipa Mladenovica i Jarosława Kubickiego, biało-zieloni wygrali 2:1 z Pogonią Szczecin.

Wcześniej gdańszczanie przygotowywali się na obozie we Władysławowie, a przed inauguracją ekstraklasy mają jeszcze w planie mecze z greckim Asterasem Tripoli i Gryfem Słupsk.