Szwedzkie media: Show polskiej jazdy

Żużel
Szwedzkie media: Show polskiej jazdy
fot. PAP/EPA

Szwedzkie media oceniają zwycięstwo Macieja Janowskiego i trzecie miejsce Bartosza Zmarzlika w żużlowej Grand Prix Szwecji w Hallstavik jako ”magiczny pokaz żużla” i ”show polskiej niemożliwej jazdy”.

GP w Hallstavik dziennikarze poświęcili jednak stosunkowo mało miejsca, z racji ćwierćfinałowego meczu piłkarskich mistrzostw świata Szwecja - Anglia (0:2). Nieco więcej uwagi poświęciły zawodom lokalne media, które są zachwycone ich atmosferą i „pokazem polskich żużlowców”.

 

”Janowski był tego wieczoru niesamowity. Najpierw w pierwszym biegu był ostatni i na koncie miał zero punktów. Później coś w niego wyraźnie wstąpiło i wygrał wszystkie kolejne biegi łącznie z finałem. To był pokaz pięknego żużla i teraz czekamy na dalszy ciąg w wykonaniu Polaka” - napisał dziennik ”Norrtaelje Tidning”.

 

Gazeta podkreśliła, że ”Polak był nie do zatrzymania, ale również jego rodak Bartosz Zmarzlik przysporzył wiele emocji i pokazał klasę w drugim półfinale. Wygrał w sposób pokazowy wyjątkowo nerwowy, lecz też magiczny pojedynek z Emilem Sajfudtinowem”.

 

Zdaniem agencji TT ”Janowski pokazał piękno tego sportu i był nie do zatrzymania tego wieczoru”.

 

Lokalny dziennik ”Vimmerby Tidning” skomentował: ”Cieszymy się bardzo z drugiego miejsca Fredrika Lindgrena, lecz to nasz człowiek z naszego klubu Dackarna wygrał i pokazał jak się jeździ. To było fantastyczne”.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze