MŚ 2018: FIFA pozostawia 12 sędziów głównych, Gil asystentem video

Piłka nożna
MŚ 2018: FIFA pozostawia 12 sędziów głównych, Gil asystentem video
fot. Cyfrasport

Międzynarodowa Federacja Piłkarska ogłosiła listę arbitrów, którzy zostali na cztery ostatnie mecze mistrzostw świata w Rosji. FIFA do dyspozycji pozostawiła sobie 12 sędziów głównych. Wśród asystentów wideo pozostał Paweł Gil.

Gil dotychczas szesnaście razy (najwięcej ze wszystkich sędziów) pracował na mundialu jako asystent sędziego wideo, czyli AVAR.

Arbiter z Lublina pomagał w ten sposób przy meczach Egiptu z Urugwajem (0:1), Argentyny z Islandią (1:1), Kostaryki z Serbią (0:1), Urugwaju z Arabią Saudyjską (1:0), Nigerii z Islandią (2:0), Niemiec ze Szwecją (2:1), Anglii z Panamą (6:1), Urugwaju z Rosją (3:0), Nigerii z Argentyną (1:2), Serbii z Brazylią (0:2), Anglii z Belgią (0:1) oraz w 1/8 finału - Francji z Argentyną (4:3), Hiszpanii z Rosją (1:1, rzuty karne 3-4), Brazylii z Meksykiem (2:0), Kolumbii z Anglią (1:1, karne 3-4) i ćwierćfinale Brazylia - Belgia (1:2).

Z Europy - jako sędziowie główni - pozostali Turek Cuneyt Cakir, Włoch Gianluca Rocchi, Serb Milorad Mazic i Holender Bjoern Kuipers. Już wcześniej z pracą na mundialu pożegnał się Szymon Marciniak.

Sędzia z Płocka prowadził jako główny na boisku dwa mecze fazy grupowej – Argentyny z Islandią (1:1) w Moskwie i Niemiec ze Szwecją (2:1) w Soczi. Jego asystentami na liniach byli Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki.

W drugim z tych meczów nie obyło się bez kontrowersji – niektóre media ze zdziwieniem przyjęły fakt, że Marciniak nie podyktował rzutu karnego dla Szwedów i nie skorzystał z wideoweryfikacji.

Wiadomo już, że półfinał Francja - Belgia poprowadzi Urugwajczyk Andres Cunha.

SF, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie