Conor McGregor coraz częściej wspomina o powrocie do klatki organizacji UFC, ale przed 30. urodzinami na pewno tego nie uczyni. W sobotę 14 lipca Irlandczyk będzie świętował okrągłą rocznicę, a litwiński artysta Edgar Askelovic, znany pod pseudonimem "Aspencrow", przygotował dla niego wyjątkowy upominek.

Rzeźba przedstawia sylwetkę marmurowego McGregora. Pomnik zostanie odsłonięty w sobotę w galerii JD Malat Mayfair, a chętni będą mogli oglądać warte 50 tysięcy funtów dzieło do 30 września.

- To dla mnie zaszczyt, że McGregor przyjął ode mnie ten prezent. To nie tylko fenomenalny sportowiec, ale także wizjoner naszych czasów - powiedział podekscytowany twórca.

 


McGregor po raz ostatni w klatce UFC pojawił się podczas gali UFC 205, kiedy po zwycięstwie z Eddiem Alvarezem jako pierwszy zawodnik w historii sięgnął po pasy mistrzowskie dwóch kategorii wagowych jednocześnie. Od 12 listopada 2016 roku do oktagonu największej organizacji MMA na świecie nie powrócił, ale coraz częściej mówi się o jego występie podczas gali UFC 229, która odbędzie się 6 października w Las Vegas.

 

Transmisja wszystkich gal UFC na żywo na sportowych antenach Polsatu!