Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu ma raka piersi

Amerykańska biegaczka narciarska Kikkan Randall, złota medalistka olimpijska z Pjongczangu w sprincie drużynowym, poinformowała, że cierpi na raka piersi i w poniedziałek rozpoczęła chemioterapię.

- Chociaż prognozy są optymistyczne, gdyż choroba została wykryta we wczesnym stadium, moje życie w najbliższych miesiącach się zmieni - oświadczyła czołowa sprinterka ostatnich lat i matka dwuletniego syna.

Jeszcze pod koniec czerwca opublikowała na Twitterze zdjęcie, na którym widać, jak trenuje na nartorolkach.

35-letnia Randall wspólnie z Jessiką Diggins wywalczyły w lutym pierwszy w historii USA złoty medal olimpijski w biegach narciarskich. Indywidualnie ma w dorobku 13 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, a trzykrotnie (2012-14) zdobyła małą Kryształową Kulę za klasyfikację sprintu.