Brazylijczycy ogłosili kadrę na zgrupowanie przed siatkarskim mundialem

Siatkówka
Brazylijczycy ogłosili kadrę na zgrupowanie przed siatkarskim mundialem
fot. PAP/EPA

Brazylijska Konfederacja Siatkówki ogłosiła listę zawodników, którzy będą przygotowywać się do udziału w mistrzostwach świata 2018. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 9–30 września we Włoszech oraz w Bułgarii.

W składzie przedstawionym przez selekcjonera Renana Dal Zotto zabrakło m.in. Mauricio Borgesa, który odniósł kontuzję podczas turnieju Final Six Ligi Narodów w Lille i będzie musiał przejść operację.

 

Na tamtej imprezie siatkarze Brazylii wypadli poniżej oczekiwań, a jedną z przyczyn słabego występu były kontuzje. W półfinale ulegli 0:3 Francji, a w meczu o brązowy medal przegrali, również w trzech setach, z reprezentacją Stanów Zjednoczonych i zostali ostatecznie sklasyfikowani na czwartej pozycji.

 

Siatkarze Canarinhos pojawią się na zgrupowaniu w dwóch terminach. Pierwsza grupa rozpocznie zgrupowanie 17 lipca, natomiast druga – 23 lipca.

 

Brazylijczycy to trzykrotni mistrzowie świata (2002, 2006, 2010), na ostatnim czempionacie (2014) zdobyli srebrny medal, po porażce w finale z Polską. Na MŚ 2018 zagrają w grupie B (Ruse) z Kanadą, Francją, Egiptem, Chinami oraz Holandią.

 

Skład reprezentacji Brazylii na zgrupowanie przed MŚ 2018:

 

rozgrywający: William Arjona, Bruno Rezende.
przyjmujący: Victor Cardoso, Luiz Felipe Fonteles, Rodrigo Leao, Lucas Loh, Ricardo Lucarelli, Douglas Souza.
atakujący: Evandro Guerra, Wallace De Souza.
środkowi: Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Eder Carbonera, Isac Santos.
libero:  Thales Hoss.

RM, Polsat Sport, cbv.com.br

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze