MŚ 2018: Mobilizacja sił porządkowych w Paryżu

Piłka nożna
MŚ 2018: Mobilizacja sił porządkowych w Paryżu
fot. PAP/EPA

Około 12 tysięcy funkcjonariuszy służb porządkowych zmobilizowano w Paryżu na obchody święta narodowego Francji 14 lipca oraz finał piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, który odbędzie się dzień później.

"Stolica nie przeżywała takiego połączenia wydarzeń od lipca 1998 roku. Naszym celem jest zagwarantowanie ich spokojnego przebiegu, żeby święto nie zostało zepsute przez tragedię" - oświadczył prefekt paryskiej policji Michel Delpuech.

Transmisję dla kibiców z meczu finałowego Francji z Chorwacją zaplanowano na Polach Marsowych. Będzie mogło go obejrzeć w specjalnej, chronionej barierkami Strefie Kibica około 90 tys. osób. Wejście na pobliską Wieżę Eiffla będzie tego dnia nieczynne.

Zwycięstwo piłkarzy Francji nad Brazylią 3:0 w finale mistrzostw świata, 12 lipca 1998 roku, świętowało na Polach Elizejskich od miliona do półtora miliona osób. Następnego dnia "Trójkolorowi" defilowali na tej głównej stołecznej alei, a 14 lipca odbyła się tam tradycyjna parada wojskowa z okazji święta narodowego.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze