Kłopoty Bednarka? Southampton ściągnęło obrońcę za 20 milionów euro

Piłka nożna
Kłopoty Bednarka? Southampton ściągnęło obrońcę za 20 milionów euro
fot. PAP

Jan Bednarek zanotował udaną końcówkę sezonu w Southampton i z pewnością czekał na rozpoczęcie nowego z wypiekami na twarzy. Okazuje się jednak, że może mieć problem. Klub ściągnął bowiem za 20 milionów euro Jannika Vestergaarda.

W zespole "Świętych" jest już kilku dobrych stoperów jak Maya Yoshida, Wesley Hoedt czy Jack Stephens, a teraz pojawi się jeszcze kolejny. Duńczyk, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Borussii Moenchengladbach, mierzy aż 199 cm wzrostu, co w Anglii może być bardzo pożądane. Southampton wyłożyło na niego blisko 20 milionów euro.

To na pewno zła wiadomość dla Bednarka, który może spaść w hierarchii, lecz prawdopodobnie Mark Hughes cały czas będzie stosował ustawienie z trójką środkowych obrońców. To jednak dalej oznacza, że będzie musiał wygrać rywalizację z przynajmniej dwoma kolegami, a to nie będzie takie proste.

To kolejny transfer "Świętych" w tym okienku: wcześniej do klubu przybyli Mohamed Elyounoussi (18 mln euro), Angus Gunn (11,3 mln euro) oraz Stuart Armstrong (8 mln euro).

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie