MŚ 2022: Przełom już za cztery lata! Infantino podał datę mundialu

Piłka nożna
MŚ 2022: Przełom już za cztery lata! Infantino podał datę mundialu
fot. PAP/EPA

Prezydent FIFA - Gianni Infantino poinformował, że mistrzostwa świata w 2022 roku odbędą się na przełomie listopada i grudnia, a nie latem jak miało to miejsce do tej pory. Ponadto Szwajcar potwierdził, że o wygraną w turnieju, być może będzie rywalizowało 48 zespołów.

Te informacje to prawdziwa rewolucja dla kibiców i piłkarzy. MŚ w 2022 roku będą pierwszymi w historii, które zostaną rozegrane jesienią. Latem, bowiem temperatura w Katarze przekracza 40 stopni. Dlatego właśnie narodził się pomysł FIFA o zmianie terminu.

48-letni prezydent FIFA oficjalnie poinformował, że mundial rozegrany zostanie w dniach 21 listopada - 18 grudnia 2022 roku. - To właściwa decyzja, ponieważ w czerwcu i lipcu w Katarze nie da się rozgrywać meczów piłkarskich - zaznaczył szef FIFA. Ponadto Infantino dodał: - Władze lig doskonale o tym wiedzą i będą musiały dostosować swój kalendarz do MŚ - powiedział.

 

Mundial w Rosji jest rozgrywany w dniach 14 czerwca - 15 lipca. Za cztery lata piłkarze oraz kibice będą musieli się nieco przestawić.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie