Wystartowała Fantasy 1. Liga. Zapraszamy do zabawy!

Piłka nożna
Wystartowała Fantasy 1. Liga. Zapraszamy do zabawy!
fot. Polsat Sport

Pierwszoligowcy na boiska wybiegną 20 lipca, ale już dziś można stworzyć swoją drużynę w konkursie Fantasy 1. Liga i sprawdzić się w roli menedżera. Warto spróbować, bo na najlepszych czekają nagrody.

Zasady zabawy są bardzo proste. Wystarczy się zarejestrować i z piłkarzy grających na co dzień w rozgrywkach Nice 1 Ligi stworzyć swój zespół. Osiągnięcia uczestnika zależą od wyników (bramki, asysty, inne), jakie uzyskają wybrani przez niego zawodnicy w prawdziwych ligowych meczach. Menedżer Fantasy 1. Liga jest dostępny pod adresem https://fantasy.polsatsport.pl/pl.

 

1. TWORZENIE DRUŻYNY

 

Kupujemy piętnastu piłkarzy (2 bramkarzy, 5 obrońców, 5 pomocników, 3 napastników), pamiętając, że musimy zmieścić się w budżecie, który wynosi 28 wirtualnych złotych, a także o tym, że z jednego ligowego klubu może się znaleźć w naszej drużynie co najwyżej 3 graczy!

 

Po zakupie 15 piłkarzy decydujemy, którzy będą grać w podstawowym składzie, a którzy powędrują na ławkę rezerwowych. Żeby zawodnika z rezerwy przesunąć do składu podstawowego, musimy najechać kursorem na jego koszulkę, złapać ją i przeciągnąć (mechanizm drag&drop) w miejsce zawodnika na diagramie boiska, który zostanie rezerwowym.

 

Kolejnym krokiem jest wybór kapitana (punktuje podwójnie) i jego zastępcy (punktuje podwójnie, jeśli nie zagra kapitan).

 

UWAGA! Do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu rundy jesiennej, czyli do piątku 20 lipca, do godz. 17:30, możemy robić dowolną liczbę transferów, zmieniać ustawienie piłkarzy na boisku (1-3-4-3, 1-3-5-2, 1-4-4-2, 1-4-5-1, 1-4-3-3, 1-5-3-2, 1-5-4-1), kapitana i jego zastępcę, przesuwać zawodników do składu rezerwowego i odwrotnie.

 

2. LIGI PRYWATNE

 

Każdy uczestnik zabawy może założyć własną ligę prywatną i zaprosić do niej znajomych lub innych uczestników Fantasy 1. Liga. Każda liga prywatna ma swój własny ranking. Są dwa rodzaje lig prywatnych - klasyczne i head-to-head. W tych pierwszych o kolejności w lidze decyduje suma punktów w zabawie, natomiast w drugich - co kolejkę zdobywamy do klasyfikacji ligi albo 3 punkty (zwycięstwo), albo 1 (remis). To wszystko zależy od tego, jak zakończy się nasz pojedynek z innym uczestnikiem ligi.

 

3. REZERWOWI

 

W rezerwie zawsze będziemy mieć bramkarza i trzech zawodników z pola. Jeżeli podstawowy bramkarz nie zagra, punktować za niego będzie bramkarz rezerwowy – jeżeli oczywiście grał w kolejce. W przypadku zawodników z pola liczy się kolejność. Pierwszeństwo w zastępowaniu niegrających zawodników z pierwszego składu ma rezerwowy z numerem 1. Jeżeli nie grał ktoś ze składu podstawowego, a także pierwszy rezerwowy, to do punktacji zaliczać się będą zdobycze rezerwowego z numerem 2 itd.

 

4. NAGRODY

 

Pula nagród w klasyfikacjach konkursowych wynosi niemal 4000 złotych, ale to nie wszystko. Od 3. kolejki startuje liga specjalna pod nazwą FORTUNA CUP, gdzie czekają kolejne nagrody - 2000 złotych.

 

Ponadto każdy zwycięzca ligi klubowej otrzyma oryginalną koszulkę meczową, czyli mamy w puli 18 koszulek. Plus jedną, którą przewidziano dla administratora najlepszej klasycznej ligi prywatnej. O tym którego klubu ma to być koszulka, zadecyduje już laureat.

 

Koniecznie zaglądajcie do działu AKTUALNOŚCI. To tam będą się pojawiać informacje o kolejnych nagrodach. Np. podwójnych biletach VIP na wybrane mecze Nice 1 Liga.

 

5. PUNKTACJA

 

Bramki:

 

- napastnicy: 4 punkty

- pomocnicy: 5 punktów

- obrońcy: 6 punktów

- bramkarze: 8 punktów

 

Asysty:

 

- napastnicy i pomocnicy: 3 punkty

- obrońcy: 4 punkty

- bramkarze: 6 punktów

 

Mecz bez straconej bramki:

 

- obrońcy i bramkarze: 3 punkty

- pomocnicy: 1 punkt 

 

Za udział w meczu:

 

- piłkarz ze składu podstawowego: 2 punkty

- piłkarz ze składu rezerwowego: 1 punkt 

 

Rezultat spotkania:

 

- zwycięstwo drużyny: 2 punkty

- remis: 1 punkt

 

Obrona rzutu karnego: 4 punkty

Wywalczenie rzutu karnego: 2 punkty

 

Strata bramki:

 

- tylko bramkarze i obrońcy – po minus 1 punkt za każdą straconą bramkę z wyłączeniem pierwszej

 

Żółta kartka: minus 1 punkt

Czerwona kartka: minus 3 punkty

Niewykorzystany rzut karny: minus 3 punkty

Bramka samobójcza: minus 3 punkty

Spowodowanie rzutu karnego: minus 2 punkty

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze