Ekstraklasa: Zagłębie Lubin pokonało Spartę Praga

W ostatnim sparingu przed startem sezonu w piłkarskiej ekstraklasie KGHM Zagłębie Lubin pokonało w Pradze miejscową Spartę 2:1 (1:1). Gole dla „Miedziowych” strzelili Bartłomiej Pawłowski (15) i Łukasz Janoszka (50).

Mecz wzbudził spore zainteresowanie w Pradze o czym może świadczyć ponad dwa tysiące kibiców na trybunach. Pierwszego gola dla Zagłębia zdobył Pawłowski, ale dwie minuty później ponownie był remis po trafieniu Mihailo Risticia. Wynik spotkania zaraz po przerwie ustalił Janoszka.

W drugiej połowie na boisku pojawili się dwaj zawodnicy pozyskani przez lubinian latem – Słoweniec Damjan Bohar oraz Rosjanin Władisław Sirotow.

Pierwszy mecz w nowym sezonie ekstraklasy Zagłębie rozegra 21 lipca na wyjeździe z Legią Warszawa. Początek spotkania o godz. 20.30.