Wimbledon: Świątek odebrała trofeum w loży królewskiej (WIDEO)

Tenis

Spektakularny marsz zwycięstw pozwolił Idze Świątek sięgnąć po juniorskie trofeum Wimbledonu jako czwarta Polka. 17-letnia zawodniczka z podwarszawskiego Raszyna w finale pokonała 2:0 Leonie Kung, a prestiżowe trofeum zgodnie z tradycją odebrała w loży królewskiej.

Świątek została czwartą Polką, która miała okazję zagrać w finale Wimbledonu i czwarta zwyciężczyni. Zaledwie 17-letnia zawodniczka w najważniejszym meczu prestiżowego turnieju zagrała z Leonie Kung i pewnie wygrała 6:4, 6:2 pokazując swój tenisowy kunszt i żelazne nerwy już w tak młodym wieku.

Zgodnie z tradycją Polka odebrała wartościowe trofeum w loży królewskiej kilka godzin po wielkim zwycięstwie, a konkretnie po finale debla mężczyzn. Świątek z uśmiechem na ustach odebrała puchar, który wręczył jej szef Wimbledonu, Philip Brook.

Jak się okazało, sztab Polki i sama zawodniczka... celowały w triumf w turnieju juniorskim. "Iga przyjechała po zwycięstwo, ale nie mówiła tego na głos" - przyznał po odebraniu nagrody jej ojciec.

 

Odbiór trofeum przez Igę Świątek w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie