W poniedziałkowym programie Studio Futbol 2018 podsumowaliśmy tegoroczne mistrzostwa świata w Rosji, które zakończyły się zwycięstwem Francji. Reprezentacja Polski niestety nie wyszła z grupy, a z funkcji selekcjonera zrezygnował z tego powodu Adam Nawałka. Jego następcą został Jerzy Brzęczek.

 

- Znam Jurka i wiem jak podejdzie do swojej pracy. Wiadomo, że to nie da gwarancji wyniku, bo prawie nikt nie jest w stanie tego zapewnić. Spodziewam się takiego, a nie innego podejścia w relacjach z zawodnikami. Uważam, że jest to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Będzie miał bardzo mało czasu, mnóstwo problemów do rozwiązania i jestem do tego przekonany, bo na tym stołku nigdy nie było spokojnej pracy. Tutaj trzeba się liczyć z tym, że kłopoty będą i należy się mocno szarpać i napinać, żeby stworzyć drużynę. Dobry zespół powstaje w bólach – powiedział Tomasz Łapiński.

 

Zdaniem Dariusza Dziekanowskiego ważniejsze od warsztatu trenerskiego jest zbudowanie odpowiednich relacji z piłkarzami.

 

- Doświadczenie z pracy w klubie i być może w reprezentacji juniorów jest potrzebne, ale najważniejsze będzie jak trener reaguje w trakcie spotkania z zawodnikami, w czasie treningu, w czasie meczu. Po tym poznaje się trenera czy umie reagować, czy ma otwarte oczy, czy umie dobrze oceniać sytuację – podkreślił jeden z ekspertów.

 

Wypowiedzi ekspertów w załączonym materiale wideo.