Maradona w Brześciu: Chciałbym poznać Łukaszenkę

Piłka nożna
Maradona w Brześciu: Chciałbym poznać Łukaszenkę
Fot. PAP/EPA

Argentyńczyk Diego Maradona, legenda futbolu, przybył w poniedziałek do Brześcia, gdzie ma objąć funkcję prezesa klubu piłkarskiego Dynamo. W czasie konferencji prasowej opowiadał o swoich planach i że chciałby zrobić sobie zdjęcie z białoruskim prezydentem.

- Najpierw się z Alaksandrem Łukaszenką sfotografuję, a następnie, mam nadzieję, zostanie on kibicem naszego klubu – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji w Brześciu Diego Maradona, który w maju podpisał kontrakt z brzeskim Dynamem i jest prezesem tego klubu.

Dodał, że ma „bardzo dobre wspomnienia” dotyczące znajomości z Fidelem Castro, Nicolasem Maduro czy Muammarem Kaddaffim, a także – że zna Władimira Putina.

- Przyjechałem tu, by uczynić z Dynama Brześć drużynę gotową do tego, by walczyć – zapewniał argentyński futbolista i trener, który niedawno zakończył współpracę z klubem Al-Fujairah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jak poinformował portal TUT.by, w czasie konferencji prasowej władze klubu zapowiedziały, że w Brześciu zostanie wybudowany nowy stadion na 30 tys. miejsc, któremu nadane zostanie imię szejka Zajida, pierwszego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich (w latach 1971-2004). Ma również powstać Akademia Diego Maradony, w której będą ćwiczyć dzieci z Białorusi i z innych krajów.

Rzeczniczka Dynama Wolha Chiżynkowa mówiła w maju, że Diego Maradona będzie uczestniczyć „we wszystkich strategicznych dla klubu sprawach”, konsultować sztab szkoleniowy i piłkarzy, współpracować z dyrekcją sportową, a także angażować się w działalność Dziecięcej Akademii Futbolu Dynamo Brześć.

Media poinformowały, że zgodnie z kontraktem Maradona nie będzie musiał na stałe mieszkać na Białorusi. Klub ma jednak wynająć dom, by zapewnić mu komfortowe warunki życia i pracy.

Sam Maradona w czasie konferencji powiedział m.in., że jeśli „zakończy karierę w Brześciu, to tam zamieszka”.

W Brześciu Maradonie towarzyszyła ochrona – jak poinformowało Radio Swaboda, byli to mężczyźni z jednego z klubów sztuk walki.

Maradona weźmie udział w meczu Dynama Brześć z Szachtiorem Soligorsk.

JW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie