ME koszykarek U-20: Polska na 12. miejscu

Reprezentacja Polski koszykarek przegrała z Łotwą 57:71 w swoim ostatnim meczu mistrzostw Europy drużyn do lat 20 rozgrywanych w węgierskim Sopronie i zajęła 12. miejsce w turnieju. Złoto zdobyły Hiszpanki, które pokonały Serbki 69:50.

Hiszpanki sięgnęły czwarty raz z rzędu po mistrzostwo w tej kategorii wiekowej i siódmy w ostatnich ośmiu latach. Przed rokiem polski zespół uplasował się na 10. miejscu.

W fazie grupowej biało-czerwone przegrały z Łotwą 62:70 i Węgrami 36:56 oraz pokonały Chorwację 87:84. W 1/8 finału uległy Portugalii 46:61 i odpadły z rywalizacji o medale.

W meczach o miejsca 9-16 najpierw wygrały ze Słowenią 81:77, a następnie uległy Belgii 72:79 i pozostała im walka o miejsce 11.

Polska w ME tej kategorii wiekowej ostatni medal – brązowy - zdobyła w serbskim Nowym Sadzie siedem lat temu.