Bolt podpisze kontrakt z australijskim klubem?

Piłka nożna
Bolt podpisze kontrakt z australijskim klubem?
Fot. PAP

Nazywany "najszybszym człowiekiem świata" Usain Bolt, wielokrotnie powtarzał, że jego marzeniem jest gra w piłkę nożną na profesjonalnym poziomie. Wiele wskazuje na to, że może się ono niedługo spełnić.

Nie od dziś wiadomo, że Usain Bolt uwielbia piłkę nożną i chciałby kiedyś grać w pełni profesjonalnie. Jego aspiracje sięgają nawet gry w Manchesterze United, któremu kibicuje. Po zakończeniu swojej kariery lekkoatletycznej w ubiegłym roku, miał już okazję trenować z norweską drużyną Stromsgodset oraz z Borussią Dortmund.

Ośmiokrotny zdobywca złotego medalu olimpijskiego może wreszcie spełnić swoje marzenie i zadebiutować w australijskiej ekstraklasie. Jeden z czołowych klubów tej ligi - Central Coast Marines wydał oświadczenie w sprawie domniemanych negocjacji Bolta.

Czytamy w nim, że negocjacje z Boltem i jego przedstawicielami faktycznie mają miejsce i w ich wyniku Jamajczyk ma przybyć do Australii na sześciotygodniowe testy. Zespół zastrzega jednak, że ewentualne podpisanie kontraktu z olimpijczykiem zależy od tego, jak wypadnie on podczas okresu próbnego.

 


Dyrektor generalny klubu Shaun Mielekamp nie kryje podekscytowania możliwością oglądania Bolta na Central Coast Stadium.

- To jest duża szansa na poważny futbol, nie żadna zabawa. Chcemy wiedzieć, czy Usain potrafi grać. Jeśli tak, to dodamy blasku A-League i wprowadzimy do niej jedno z największych lekkoatletycznych nazwisk – powiedział w rozmowie z Daily Telegraph.

- Jeśli zaprezentuje odpowiedni poziom to będzie bardzo ekscytujące. Jestem pewny, że kiedy będzie grał nasz stadion będzie pełny  – dodał.

JW, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze