28-letni Eladio trafił do "Pasów" na zasadzie wolnego transferu, gdyż 30 czerwca wygasł jego kontrakt z występującym na trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii Realem Murcia. W poprzednim sezonie w 31 spotkaniach zdobył 11 bramek dla tego zespołu. Cracovia to pierwszy zagraniczny klub, w którym będzie miał okazję występować.

Grający na lewym skrzydle Eladio jest trzecim Hiszpanem, który będzie grał w Cracovii obok Javiera Harenandeza i pozyskanego tego lata napastnika Gerarda Olivy.

- Przyjeżdżam z wielką radością. Uważam się za zawodnika, który może wzmocnić ofensywę zarówno golami, jak i samą grą – powiedział cytowany przez oficjalną stronę internetową krakowskiego klubu.

To ósmy nowy zawodnik, który trafił w tym oknie transferowym do "Pasów". Oprócz niego drużynę zasilili m.in.: Marcin Budziński z Melbourne City, Adrian Danek i Filip Piszczek z Sandecji Nowy Sącz, Jakub Serafin z Lecha Poznań i Maciej Gostomski z Korony Kiece. Ponadto z wypożyczenia do Garbarni Kraków powrócił pomocnik Szymon Kiebzak.