Przed kilkoma dniami Miller stwierdził, że niemal pewne jest jego starcie z Arturem Szpilką. Polak zdementował tę informację. W związku z tym bardzo prawdopodobne, że "Big Baby" zgłosi się do Adamka. Walka mogłaby się odbyć 6 października na gali w Chicago.

 

- Czy była konkretna oferta na walkę Adamek - Miller? Na razie nie. Były dwa wstępne zapytania ze Stanów Zjednoczonych, ale nie kontaktował się z nami ani Eddie Hearn, ani nikt z jego współpracowników. Mieliśmy naradę w teamie, czyli Gus Curren, Jakub Chycki, Tomasz Adamek - powiedział Borek

 

Miller jest obecnie numerem "2" w wadze ciężkiej w Stanach Zjednoczonych. Przed nim znajduje się jedynie mistrz organizacji WBC Deontay Wilder. Zapewne zwycięzca ewentualnej walki Adamek - Miller otrzymałby szansę walki o pas.

 

- Adamek nigdy nie bał się wyzwań sportowych. Zdaje sobie sprawę, w którym momencie kariery jest Miller, kto jest faworytem i pod kogo będzie organizowane to wydarzenie. Jeżeli będą się zgadzać warunki i finanse, to nie ma problemu. Możemy 6 października boksować w Stanach Zjednoczonych, w Chicago. Zdajemy sobie sprawę, że Hearn potrzebuje dużej polskiej publiczności, a wiadomo jak duża jest Polonia w tym mieście - dodał Borek.

 

 

Adamek ostatnią walkę stoczył w kwietniu, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut Joeya Abella. Wcześniej wygrywał z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono. Niepokonany "Big Baby" poprzedni raz pojedynkował się również w kwietniu. Zwyciężył przez decyzję sędziów z Johannem Duhaupasem.

 

Skrót walki Adamka z Abellem w załączonym materiale wideo.