Korona pozyskała trzech nowych piłkarzy

Piłka nożna
Korona pozyskała trzech nowych piłkarzy
fot. PAP

- 26-letni Kostarykanin Felicio Brown Forbes, 21-letni Oktawian Skrzecz oraz 18-letni Kornel Kordas zostali oficjalnie piłkarzami występującej w ekstraklasie Korony Kielce – poinformował klub.

Cała trójka wzięła już udział w prezentacji zespołu, która odbyła się w ostatnią sobotę, ale nie miała do tej pory podpisanych umów.

Brown Forbes to pomocnik, który w przeszłości występował m.in. w młodzieżowych zespołach Herthy Berlin, FC Nuernberg i FSV Frankfurt. Ostatnie pięć sezonów spędził w lidze rosyjskiej, gdzie grał m.in. w FK Ufa, FK Rostów i Amkarze Perm. 26-latek na swoim koncie ma także debiut w reprezentacji Kostaryki. W przeszłości występował także w juniorskich reprezentacjach Niemiec (piłkarz posiada drugie obywatelstwo).

Skrzecz, który także występuje w drugiej linii, ostatni sezon spędził w pierwszoligowym GKS Katowice, gdzie rozegrał 24 spotkania. W przeszłości piłkarz trenował w drużynach juniorskich Lechii Gdańsk, a następnie niemieckiego Schalke 04 Gelsenkirchen.

Kordas to lewy obrońca, który karierę rozpoczynał w JKS Jarosław. Ostatnie dwa sezony piłkarz spędził w trzecioligowej Stali Rzeszów.

Wszyscy trzej piłkarze związali się z Koroną dwuletnimi umowami. W przypadku Kordasa klub ma możliwość przedłużenia kontraktu o rok.

Korona swój 13. sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej zainauguruje w niedzielę wyjazdowym pojedynkiem z Górnikiem Zabrze.

SF, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze