Kolejny gol Piątka! Polak podbije Serie A?

Krzysztof Piątek przeszedł z Cracovii do włoskiej Genoi i prezentuje świetną dyspozycję w przedsezonowych sparingach. Polak w sparingu ze Swansea City strzelił gola i wykorzystał rzut karny w serii jedenastek.

Piątek do Genoi odszedł za ok. 4 miliony euro i podpisał z włoskim klubem czteroletnią umowę. Już od początku przygotowań do nowego sezonu Serie A prezentował się z bardzo dobrej strony. W debiucie strzelił pięć goli amatorskiemu Val Stubai (13:0). Swoją obecność na boisku zaznaczył również w starciu z Zenitem Saint Petersburg (2:3), w którym wywalczył rzut karny.

Także w sobotnim meczu towarzyskim ze Swansea City pokazał, że szybko chce wywalczyć miejsce w pierwszym składzie. W 38. minucie minął rywala i potężnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Obie drużyny postanowiły, że zagrają 2x30 minut, więc zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. W serii jedenastek Polak również się nie pomylił i to Genoa okazała się lepszym zespołem.

Nowy sezon Serie A wystartuje 19 sierpnia. Terminarz nie jest jeszcze znany.