Finałowy dzień ME w siatkówce plażowej. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
Finałowy dzień ME w siatkówce plażowej. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

Po tygodniu rywalizacji przyszedł czas na finałowy dzień mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. W niedzielnych spotkaniach do walki o medale staną pary męskie. Transmisja od godziny 15:00 w Polsacie Sport Extra.

W sobotę na holenderskich boiskach rozdano medale w rywalizacji pań. Po złoto sięgnęły reprezentantki gospodarzy – Sanne Keizer i Madelein Meppelink. Srebro wywalczyły Nina Betschart i Tanja Hueberli, zaś w meczu o trzecie miejsce zwyciężyły Czeszki Barbora Hermannova i Marketa Slukova.

Na niedzielę zaplanowano cztery spotkania w rywalizacji męskiej – dwa połfinały, mecz o trzecie miejsce i finał.

Mecze 1/2 finału czempionatu Starego Kontynentu odbędą się w Hadze. Wśród zawodników tej fazy turnieju zabraknie złotych medalistów z dwóch poprzednich mistrzostw Europy, Włochów Paola Nicolai i Daniele Lupo, którzy niespodziewanie odpadli w fazie play-off turnieju. Ich pogromcami byli Adrian Heidrich i Mirco Gerson.

W pierwszym z półfinałów zagrają dwukrotni mistrzowie Europy Hiszpanie Pablo Herrera i Gavira Collado, którzy w drodze do dzisiejszego meczu stracili zaledwie jednego seta. Ich przeciwnikami będą Norwegowie Anders Berntsen Mol i Christian Sandlie Sorum.

W drugim spotkaniu, które rozpocznie się godzinę później, zmierzą się pogromcy Mariusza Prudla i Jakuba Szałankiewicza z meczu fazy grupowej - Rosjanie Konstantin Semenov i Ilya Leshukov. Ich przeciwnikami będą ubiegłoroczni finaliści Łotysze Janis Smedins i Aleksandrs Samoilovs, którzy podczas tego turnieju także pokonali Prudla i Szałankiewicza, ale w 1/8 finału.

Mecz o trzecie miejsce również odbędzie się w Hadze i wyłoni brązowych medalistów 26. mistrzostw Starego Kontynentu. Rok temu czempionat w Jurmali na trzecim miejscu zakończyli Holendrzy Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen, którzy w decydującym meczu pokonali 2:1 Belgów Driesa Koekelkorena i Toma van Walle.

Zwycięski duet finałowego spotkania otrzyma 100 tysięcy euro. W finale ME w Jurmali w ubiegłym roku Paolo Nicolai i Daniele Lupo pokonali 2:0 Janisa Smedinsa i Aleksandrsa Samoilovsa.

Polskie pary odpadły na etapie 1/8 finału.

Transmisje finałowych spotkań ME w siatkówce plażowej w Polsacie Sport Extra:

15:00 – 1. mecz półfinałowy mężczyzn (Herrera/Collado - Mol/Sorum)


16:00 – 2. mecz półfinałowy mężczyzn (Semenov/Leshukov - Smedins/Samoilovs)


18:30 – mecz o 3. miejsce mężczyzn


19:45 – mecz finałowy mężczyzn

JW, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze