Stojczew postawił ambitne cele przed Stocznią Szczecin

Siatkówka
Stojczew postawił ambitne cele przed Stocznią Szczecin
fot. Cyfrasport

Dyrektor sportowy Stoczni Szczecin Radostin Stojczew ma ambitne plany. Klub sprowadził kilku siatkarzy o znanych nazwiskach i chciałby już w najbliższym sezonie włączyć się do walki o najwyższe laury. - Osobiście moim celem jest awans do Ligi Mistrzów. Do tego potrzebne jest zajęcia miejsca w pierwszej trójce PlusLigi - stwierdził Stojczew.

Stojczew jest uznawany za jednego z najlepszych trenerów na świecie. W swojej karierze prowadził między innymi Dinamo Moskwa, Trentino czy Modenę i może się pochwalić wieloma sukcesami. Teraz, jako dyrektor sportowy, chciałby zawojować rozgrywki nad Wisłą i Odrą.

 

- Skoro już w trenerskiej karierze wygrałem mistrzostwo Rosji, Włoch i Turcji, to przyszedł czas na Polskę. Spróbuję wygrać ligę i to jest duże wyzwanie dla mnie, bo wiem, ile jest tutaj silnych zespołów - powiedział w rozmowie z Super Expressem.

 

Trener Michał Mieszko Gogol będzie miał do dyspozycji bardzo mocny skład. Latem do Szczecina trafili Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło, Matej Kazijski, Nicholas Hoag, Simon Van De Voorde i Lukas Tichacek. Ile czasu powinno zająć zbudowanie klasowej drużyny z tych zawodników?

 

- Myślę, że cztery miesiące. To jest okres, w ciągu którego zawodnicy powinni się zgrać i opanować pewne mechanizmy. Chciałbym żebyśmy już w połowie stycznia następnego roku grali na oczekiwanym przeze mnie poziomie - stwierdził Bułgar.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze