Ruchy kadrowe w Cracovii

Piłka nożna
Ruchy kadrowe w Cracovii
fot. PAP

Anton Karaczanakow nie jest już piłkarzem Cracovii, z którą rozwiązał kontrakt. W obecnym sezonie ekstraklasy w krakowskim klubie nie zagra także Tomas Vestenicky. Słowak został wypożyczony do FC Nitra.

26-letni Karaczanakow przeszedł do Cracovii w styczniu 2016 roku ze Sławii Sofia. Bułgarski skrzydłowy związał się wówczas z "Pasami" kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2019 roku.

Miał jednak problemy z przebiciem się do podstawowego składu, zagrał tylko w pięciu meczach ekstraklasy i w styczniu 2017 roku został wypożyczony do Beroje Stara Zagora.

Karaczanakow ostatnio trenował w Krakowie z grupą zawodników, która nie mieści się w kadrze pierwszego zespołu. Zdecydował się jednak rozwiązać kontrakt za porozumiem stron.

22-letni Vestenicky do Cracovii trafił też na początku 2016 roku. Został wtedy wypożyczony z AS Roma, a pół roku później wykupiony z włoskiego klubu. W "Pasach" zagrał w 36 meczach i zdobył jedną bramkę. W styczniu tego roku trafił na wypożyczenie do FC Nitra, które dobiegło końca 30 czerwca.

Trener Michał Probierz nie widział go jednak w pierwszym zespole, więc zdecydowano się ponownie wypożyczyć słowackiego napastnika do FC Nitra, tym razem na cały obecny sezon.

SF, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie