Pierwszy w historii Ukrainiec w Realu Madryt powitany w loży honorowej

Piłka nożna
Pierwszy w historii Ukrainiec w Realu Madryt powitany w loży honorowej
fot. PAP
Andrij Łunin podczas prezentacji razem z prezesem Realu, Florentino Perezem.

Wielki talent ukraińskiej piłki, Andrij Łunin jest od niedawna nowym nabytkiem Realu Madryt. W poniedziałek 19-latek, który wcześniej grał w Zorii Ługański, został zaprezentowany w loży honorowej na Santiago Bernabeu.

Łuninem interesowało się kilka europejskich marek m.in. Liverpool, Manchester City, a także włoscy potentaci. Ostatecznie walkę o młodego Ukraińca wygrał Real, który sprowadził go za 8,5 miliona euro. W loży honorowej Santiago Bernabeu zaprezentowano 19-latka oraz pokazano jego koszulkę, jak na razie bez żadnego numeru.

 

- Bycie pierwszym piłkarzem z Ukrainy, który zakłada koszulę Realu to zaszczyt. Jestem z tego powodu bardzo dumny. Mogę podziękować Andrijowi Szewczence za to, że wierzył we mnie i dał mi zadebiutować w dorosłej reprezentacji - powiedział 19-latek.

 

- Chcę podziękować całemu Realowi Madryt i prezesowi Florentino Pérezowi za danie szansy na spełnienie marzenia, jakim jest dołączenie do najlepszego klubu na świecie. Jestem bardzo zadowolony, bo będę mógł dzielić się swoją pasją do piłki z najlepszymi zawodnikami, trenerami i pozostałymi pracownikami, którzy pomogą mi stać się lepszym zawodnikiem i człowiekiem. Dziękuję także mojej rodzinie, bo to także dzięki nim jestem tutaj dzisiaj - dodał.

 

Ukrainiec ma na razie trenować z pierwszym zespołem i przygotowywać się do nowego sezonu. Później jest duża szansa, że zostanie wypożyczony do innego hiszpańskiego klubu. Łunin karierę zaczynał w Dnipro, z którego trafił do Zorii. W reprezentacji Ukrainy ma na swoim koncie dwa występy.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie