Turnieje finałowe Pucharu Polski Kobiet przez trzy lata w Nysie!

Siatkówka
Turnieje finałowe Pucharu Polski Kobiet przez trzy lata w Nysie!
fot. Twitter

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA podpisała z władzami samorządowymi Nysy porozumienie, na mocy którego przez trzy najbliższe edycje turnieje finałowe Pucharu Polski Kobiet będą rozgrywane właśnie w tym mieście.

Na specjalnej konferencji prasowej, która podsumowała także niezwykle udany turniej finałowy z marca tego roku, powiedzieli:

Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy: Ostatni turniej finałowy, który rozgrywany był w Nysie, został bardzo dobrze odebrany i przyjęty przez naszą społeczność. Dlatego zaczęliśmy rozmowy z PLPS, by nie był to tylko jednorazowy kontakt z najlepszą kobiecą siatkówką w naszym kraju. Cieszę się, że rozmowy zakończyły się powodzeniem i wspólnie z prezesem Arturem Popko podpisaliśmy trzyletnią umowę. Dłuższy okres współpracy pozwoli na jeszcze lepsze przygotowanie turnieju, a także zapewni przyjazd kibiców z całego kraju, co jest ważne nie tylko dla Nysy, ale całej gminy. Wiem, że staniemy na wysokości zadania, kibice i wszystkie drużyny walczące o Puchar Polski na pewno będą zadowolone z wizyty w naszym mieście.

Artur Popko, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA: Cieszymy się, że możemy współpracować z Nysą w dłuższym okresie. W sporcie bardzo ważne i potrzebne są długofalowość i stabilizacja. Dlatego wprowadzamy nowy standard, dłuższe umowy, które pozwolą dopracować imprezę w każdym calu. Poprzednia edycja wypadła doskonale, choć umowę podpisaliśmy trzy miesiące przed startem turnieju. Teraz podpisujemy w lipcu, więc będzie szansa na zorganizowanie doskonałej zabawy. Dziękuję burmistrzowi Nysy za chęć współpracy i wierzę, że wspólnie stworzymy jeszcze lepszy turniej niż ten z marca, a warto dodać, że uczestnicy i kibice bardzo chwalili gospodarzy za to, co dla nich przygotowali w Nysie. Dla mnie osobiście ta decyzja podkreśla fakt, że Nysa zaczyna być jednym z siatkarskich liderów w regionie, obok Kędzierzyna-Koźla. Zaczęła wracać do globalnej siatkówki, tak jak przed laty, gdy święciła sukcesy w elicie.

Bogdan Wyczałkowski, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Nysy Sp. z o.o.: Przede wszystkim dziękujemy prezesowi za zaufanie. Cieszę się, że kibice i drużyny walczące o Puchar Polski były zadowolone – to oznacza, że stanęliśmy na wysokości zadania. Atmosfera w naszej hali była wspaniała, a kibice mogli obejrzeć polską kobiecą siatkówkę na najwyższym poziomie. Siatkówka to nasza historia, mam także nadzieję, że w tym sezonie nasza drużyna wywalczy awans do PlusLigi, a turnieje o Puchar Polski będą znakomite dla wszystkich, którzy nas odwiedzą.

CM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze