Jaki twierdzi tamtejszy serwis aslanarenasi.com, najlepsza drużyna zeszłego sezonu w Super Ligi szuka konkurenta dla Bafetimbi Gomisa. Francuz to król strzelców zeszłego sezonu. Według źródła, "Galata" jest skłonna wyłożyć za Gytkjaera 2 miliony euro.

 

28-letni Duńczyk wpadł w oko słynnemu trenerowi Galatasaray - Fatihowi Terimowi. Były selekcjoner reprezentacji Turcji liczy, że król strzelców ligi norweskiej w barwach Rosenborga z 2016 roku zasili jego zespół. Upatruje w nim solidnego i godnego zmiennika Gomisa.

 

1-krotny reprezentant Danii do "Kolejorza" trafił przed rokiem za darmo. Kontrakt najlepszego strzelca zespołu ze stolicy Wielkopolski wygasa wraz z końcem czerwca 2019 roku. Lech z pewnością nie chętnie pozbędzie się swojego snajpera, ale dobra oferta mogłaby go do tego przekonać. Zważywszy na fakt, że po zakończeniu sezonu może zdarzyć się tak, że gracz urodzony w Roskilde, odejdzie jako wolny zawodnik.

 

W zeszłym sezonie Gytkjaer strzelił dla Lecha na trzech frontach 21 goli. Potrzebował do tego 42 spotkań. W tym sezonie w trzech występach zdobył dwie bramki.