Młodzieżowy reprezentant Polski w kadrze Bayernu Monachium na obóz w USA

Bayern Monachium jak wiele europejskich potęg wybiera się do Stanów Zjednoczonych na letnie tournee. W kadrze mistrzów Niemiec zabrakło Roberta Lewandowskiego, który przebywa jeszcze na urlopie po mundialu. Jednak trener Bawarczyków Niko Kovac zabierze do USA reprezentanta Polski U-19 Marcela Zylle, który dotychczas grał w juniorach.

Zylla to jak na razie 1-krotny reprezentant Polski U-19. 18-letni ofensywny pomocnik zadebiutował w zespole Biało-Czerwonych 4 września zeszłego roku w meczu z Kazachstanem (1:0). Ówczesny szkoleniowiec Dariusz Dźwigała, który zrezygnował z prowadzenia kadry narodowej (U-18 i U-19) na rzecz pracy w Wiśle Płock, umożliwił graczowi Bayernu zagranie 64 minut w koszulce z orzełkiem na piersi.

Nastolatek z juniorskiej drużyny Bayernu staje przed ogromną szansą. Weźmie, bowiem udział w turnieju Audi Summer Tour, gdzie będzie miał okazję zagrać przeciwko Juventusowi i Manchesterowi City. Młody Polak podczas przedsezonowych przygotowań zdążył już wystąpić w wygranym 3:1 sparingu z Paris Saint-Germain w Klagenfurcie. Wszedł na ostatnie 20 minut w miejsce powracającego z wypożyczenia Renato Sanchesa.

Zylla jest postrzegany jako wielki talent. Pod wrażeniem umiejętności nastoletniego ofensywnego gracza był już włoski trener, Carlo Ancelotti. W młodzieżowych drużynach "Gwiazdy Południa" rozegrał 66 spotkań i strzelił w nich 18 goli oraz zanotował 17 asyst.