Szokujące wyniki badań Ronaldo

Piłka nożna
Szokujące wyniki badań Ronaldo
fot. PAP

Cristiano Ronaldo przeszedł już testy medyczne związane z przenosinami do Juventusu. Jak podaje włoski dziennikarz Matteo Bonetti, portugalski gwiazdor może poszczycić się ciałem 20-latka!

Dla wielu był to transfer zaskakujący, wielu nie chciało w niego wierzyć niemal do ostatniej chwili, ale stało się - Ronaldo po wielu latach spędzonych w Realu Madryt postanowił poszukać nowych wyzwań. Takim z pewnością jest gra dla Juventusu, który we Włoszech może nie ma sobie równych, ale w końcu chce zwojować Europę. To właśnie on ma być tym brakującym elementem na drodze do zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

Kibice Juventusu już nie mogą doczekać się debiutu CR7, który został hucznie przywitany w Turynie. Musiał też przejść testy medyczne, ale z tym oczywiście kłopotów nie było. Ciekawe są jednak ich wyniki, które jasno stwierdzają, że Ronaldo posiada ciało... 20-latka! A przecież ma aktualnie 33 lata, a dla wielu piłkarzy jest to wiek, w którym powoli myśli się o zawieszeniu butów na kołku.

Jego tkanka tłuszczowa wynosi 7% (średnia profesjonalistów - od 10 do 11), masa mięśniowa 50 (średnia 46), a najszybszy sprint na mundialu to 33,98 km/h (najlepszy wynik osiągnięty w Rosji).

Na sukces Ronaldo miało wpływ wiele czynników jak restrykcyjna dieta czy morderczy trening, ale także fakt, że wraz z kolejnymi sezonami nie występuje już w tak wielu meczach. Oto porównanie z czterech ostatnich sezonów:

17/18 - 44 spotkania 3678 minut
16/17 - 46 spotkań, 4126 minut
15/16 - 48 spotkań, 4293 minut
14/15 - 54 spotkań, 4640 minut

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze