Kołtoń: Legia ma silną kadrę, nie ma trenera. Klafurić to Atmosferović

Piłka nożna

Jozak chciał wziąć Klafuricia na asystenta. Teraz Jozaka nie ma, a Klafurić dogorywa. To nie jest warsztatowiec, to nie jest charyzmatyczny człowiek. To jest człowiek „atmosferowicz”. Tak samo mówiło się o Sławku Peszce. Legia ma silną kadrę, ale nie ma trenera – powiedział Roman Kołtoń.

Kolejny raz polskim zespołem, który reprezentuje nasz kraj w kwalifikacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów jest Legia Warszawa. Po wtorkowej porażce na własnym boisku 0:2 ze Spartakiem Trnava szanse mistrzów Polski na awans do kolejnej rundy mocno oddaliły się.

 

- Wydawało się, że Legia jest największym pewniakiem w tym wszystkim, który zapewni sobie przekonujące zwycięstwo. To jest paradoks, że Legia mając silną kadrę dobrała sobie dwóch świetnych piłkarzy, bo Carlitos i Kante jak na polskie warunki są znakomici. I co z tego? Jest Klafurić, czyli trener, który w pewnym systemie zdobywa mistrzostwo i postanowił nagle być mądrzejszy od wszystkich. Upiera się, aby zagrać na trzech obrońców. W meczu z Arką widziałem przerażającą nieporadność Legii w defensywie – zaznaczył Roman Kołtoń.

 

Dziennikarz Polsatu Sport skrytykował postawę szkoleniowca stołecznego zespołu. - Trzy porażki Legii na swoim stadionie. Ta frustracja musi być potężna. Wydaje mi się, że ona nie pozwala już dalej pracować Klafuriciowi. Dariusz Mioduski postanowił podpisać z nim roczny kontrakt. To jest facet od atmosfery, który wpłynął na zawodników w końcówce sezonu. Teraz jest jednak katastrofa, bo miał obóz przygotowawczy, sparingi, treningi, kolejne mecze i ta taktyka się sypie na naszych oczach, ponieważ piłkarze nie są w stanie zrealizować tej taktyki. W końcówce poprzedniego sezonu wygrywali, bo są silni jak na nasze warunki – stwierdził.

 

Zdaniem Kołtonia na rynku trenerskim można było znaleźć wiele innych ciekawych kandydatur na stanowisko trenera Legii. - Jozak chciał wziąć Klafuricia na asystenta. Teraz Jozaka nie ma, a Klafurić dogorywa. Jeżeli nie chciało się wziąć Brzęczka, Probierza, to można wziąć takich trenerów jak Lettieri i Runajić. Ten pierwszy ze skazaną na spadek Koroną wchodzi do grupy mistrzowskiej i jeszcze załatwia Lecha, a później fizycznie nie ma już siły. Ponadto dociera do półfinału Pucharu Polski, a to pokazuje, że trener ma warsztat. Runajić też to pokazał po kilku tygodniach pracy w Pogoni – rzekł. - Klafurić to nie jest warsztatowiec, to nie jest charyzmatyczny człowiek. To jest człowiek „atmosferowicz”. Tak samo mówiło się o Sławku Peszce. Legia ma silną kadrę, ale nie ma trenera. Można było wziąć kogoś z polskiego rynku lub szkoleniowca zagranicznego. Dzisiaj dopiero wiemy jak wielkim posunięciem było zatrudnienie przez Leśnodorskiego Stanisława Czerczesowa – skwitował Kołtoń.

 

Więcej nagrań Romana Kołtonia na kanale Prawda Futbolu.

 

Cała wypowiedź w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze