Stempel tymczasowym selekcjonerem piłkarzy Panamy

Piłka nożna
Stempel tymczasowym selekcjonerem piłkarzy Panamy
Fot. PAP

Urodzony w Panamie Brytyjczyk Gary Stempel został tymczasowym selekcjonerem piłkarzy z Ameryki Środkowej - poinformował szef tamtejszej federacji (Fepafut) Pedro Chaluja. Funkcję będzie pełnił do grudnia, gdy odbędą się wybory nowych władz związku.

Wakat na stanowisku trenera powstał w połowie lipca, kiedy z dalszej pracy zrezygnował Hernan Dario Gomez. To właśnie ten 62-letni szkoleniowiec wprowadził Panamę do mistrzostw świata po raz pierwszy w historii kraju. W Rosji jego podopieczni przegrali wszystkie trzy mecze w fazie grupowej i odpadli z turnieju.

Chaluja wyjaśnił, że nie poszukuje na razie nowego trenera na dłużej, a Stempel ma poprowadzić reprezentację tylko w towarzyskich meczach z Wenezuelą (7 września u siebie) i Japonią (23 października w Tokio). Planowany jest także trzeci sparing przed końcem roku, ale na razie nie zapadły żadne decyzje.

- Nie na nas spada obowiązek wyboru selekcjonera na najbliższe cztery lata. Tym zajmie się nowa dyrekcja, wybrana w grudniu. Nam zależy na tym, żeby reprezentacja była cały czas aktywna, żeby była jakaś ciągłość pracy, dlatego zatrudniliśmy tymczasowo Gary'ego Stempela" - tłumaczył na antenie telewizji "Canal TVN".

Stempel był już wcześniej selekcjonerem Panamy w latach 2008-09, a w tym roku zaczął pracę z reprezentacją tego kraju do lat 17.

JW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie