Memoriał Sidły: W Sopocie oszczepnicy będą rywalizować w mieszanych parach

Inne
Memoriał Sidły: W Sopocie oszczepnicy będą rywalizować w mieszanych parach
Fot. PAP

W nietypowej formule przeprowadzony zostanie w piątek podczas XXI Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły konkurs rzutu oszczepem. Zawodnicy rywalizować będą w ośmiu mieszanych parach, a do końcowej klasyfikacji zaliczona zostanie suma najlepszych wyników tych duetów.

- Oszczep to tradycyjnie sztandarowa konkurencja tego mityngu i zawsze staramy się, aby była jak najmocniej obsadzona. W Sopocie zjawią się wszyscy zawodnicy, którzy stanęli na podium w ostatnich mistrzostwach Polski w Lublinie. Ponadto przyjedzie również mistrz olimpijski z 2012 roku z Londynu i brązowy medalista sprzed dwóch lat z Rio de Janeiro Keshorn Walcott z Trynidadu i Tobago – powiedział dyrektor zawodów Jerzy Smolarek.

Jego zdaniem atrakcyjnie zapowiada się także bieg na 800 m kobiet. - Wystąpi w nim cała krajowa czołówka, która rywalizowała w mistrzostwach Polski. Wystąpią też trzy zagraniczne lekkoatletki, które legitymują się rekordami życiowymi w granicach dwóch minut – dodał dyrektor SKLA Sopot.

Na Stadionie Leśnym wystartuje reprezentantka gospodarzy, mistrzyni Europy sprzed dwóch lat z Amsterdamu na 1500 m Angelika Cichocka. W sierpniu w Berlinie zawodniczka SKLA nie będzie jednak broniła tego tytułu, bo podobnie jak w Sopocie planuje pobiec na 800 m.

- Przez kontuzję kolana w tym sezonie praktycznie nie brałam udziału w zawodach i nie byłam w stanie przygotować się pod względem wytrzymałościowym do dystansu, na którym dwa lata temu wywalczyłam w Holandii złoty medal. Znacznie spóźniona dopiero rozpoczynam sezon i ten start jest mi bardzo potrzebny. Memoriał Sidły będzie dla mnie jednocześnie generalnym sprawdzianem przed mistrzostwami Europy – wyjaśniła Cichocka.

W Sopocie swoją formę będzie miało okazję zweryfikować wielu czołowych polskich lekkoatletów. Na 200 m pobiegnie Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), a o tyczce skakać będzie Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL).

- Na dobrym poziomie powinien również stać bieg na 100 m, w którym nasi sprinterzy będą rywalizować o miejsce w sztafecie na mistrzostwach Europy. Ciekaw jestem jak na 400 m wypadnie Anna Kiełbasińska, która postanowiła wydłużyć dystans. W skoku wzwyż zaprezentuje się Justyna Kasprzycka, której rekord życiowy wynosi 199 cm – podsumował Smolarek.

Podczas piątkowego mityngu zaplanowano 12 konkurencji, w których weźmie udział około 130 zawodników z ponad 10 krajów. Początek imprezy o 17.

JW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze