Reprezentacyjny środkowy zamienił Skrę na BBTS!

Siatkówka
Reprezentacyjny środkowy zamienił Skrę na BBTS!
fot. PAP

BBTS Bielsko-Biała w minionym sezonie pożegnał się z PlusLigą, a obecnie tworzy skład, który będzie rywalizował na zapleczu ekstraklasy. Do drużyny, którą w nadchodzących rozgrywkach poprowadzą bracia Paweł i Wojciech Gradowscy dołączył Sebastian Adamczyk – reprezentant Polski na zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy juniorów U–20.

Adamczyk urodził się 28 lutego 1999 roku w Bełchatowie. Ma 208 cm wzrostu i jest środkowym reprezentacji Polski U–20. W poprzednim sezonie zdobył z drużyną EKS Skra Bełchatów złoty medal mistrzostw Polski juniorów, uzyskując jednocześnie tytuł najlepszego blokującego turnieju finałowego. W lipcu zagrał na mistrzostwach Europy juniorów, na których Polacy zajęli szóste miejsce.

 

– Myślę, że jako drużyna zrobiliśmy bardzo duży krok do przodu, mecze  takie jak np. z Hiszpanią czy Rosją pokazują, że jesteśmy charakterną drużyną, która potrafi walczyć do ostatniej piłki. Jeśli chodzi o moją osobę to dałem z siebie myślę, że wszystko co mogłem na daną chwilę, mam nadzieję, że z czasem będę mógł jeszcze więcej dać drużynie, jeśli będzie taka kolejna okazja. Moim indywidualnym celem na ten sezon jest odnalezienie się w seniorskiej siatkówce, początki mogą być ciężkie, ale mam nadzieję, że z treningu na trening będzie coraz lepiej i uda mi się pomóc drużynie w pełni – powiedział Adamczyk.

 

Do drużyny BBTS dołączył również drugi środkowy – Bartłomiej Oniszk, który w poprzednim sezonie grał w II lidze, reprezentując barwy TKS Autopartner Tychy.

 

Mierzący 210 cm wzrostu zawodnik związał się z klubem z Bielska-Białej na najbliższe dwa lata z opcją dalszego przedłużenia. Oniszk urodził się 8 sierpnia 1997 roku w Warszawie. Jest wychowankiem MUKS Huragan Wołomin. Przed grą w Tychach występował w drużynach SMS Spała, Effector Kielce, BAS Białystok.

 

– Moim indywidualnym celem na ten okres jest pokazanie swoich umiejętności z jak najlepszej strony. Rozgrywki I ligi są dla mnie wyzwaniem i dużym sprawdzianem, gdyż do tej pory mogłem prezentować się jedynie w zespołach drugoligowych, jak również rozgrywkach Młodej Ligi. Z każdym kolejnym dniem chcę doskonalić swoje umiejętności i nabywać nowe doświadczenia aby wchodzić na wyższy poziom gry - mówi nasz nowy zawodnik.  Po rozgrywkach I ligi spodziewam się bardzo wiele, ponieważ z roku na rok poziom tej ligi wzrasta i każdy zespół ma szansę na wygraną.  Mam nadzieję, że zarówno poziom sportowy, jak i organizacyjny będzie utrzymywał się na najwyższym szczeblu – stwierdził Oniszk.

 

W nowym sezonie w ekipie prowadzonej przez braci Gradowskich zagrają m.in. Łukasz Koziura i Kajetan Marek (na pozycji libero);  Jarosław Maciończyk (rozgrywający), Tomasz Piotrowski (przyjmujący), Maciej Skowroński (środkowy).

RM, Polsat Sport, BBTS Bielsko-Biała

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze