Sopot Open: Ciaś zagra w Gdyni za Almagro

Tenis
Sopot Open: Ciaś zagra w Gdyni za Almagro
fot. PAP

Z powodu kontuzji kolana Nicolas Almagro nie weźmie udziału w rozgrywanym na kortach Arki Gdynia challengerze ATP Sopot Open. "Dziką kartę" przeznaczoną dla niespełna 33-letniego hiszpańskiego tenisisty organizatorzy zdecydowali się przekazać Pawłowi Ciasiowi.

Almagro (661. na liście ATP), trzykrotny ćwierćfinalista French Open, jest drugim zawodnikiem, który po otrzymaniu tzw. dzikiej karty zrezygnował z występu w Gdyni. Wcześniej na taki krok zdecydował się Jerzy Janowicz, który uznał, że po przeprowadzonej pod koniec listopada operacji kolana nie jest jeszcze gotowy do powrotu na kort.

Hiszpana zastąpił 24-letni Paweł Ciaś (410.), a zamiast "Jerzyka" zagra Wojciech Marek (1701.). Pozostałe dwie "dzikie karty" także trafiły do rąk Polaków – otrzymali je Michał Dembek (665.) i Daniel Michalski (1340.).

W sobotę w Gdyni, z udziałem ośmiu biało-czerwonych, rozpoczęły się kwalifikacje, z których do turnieju głównego przejdzie czterech zawodników. W tej fazie wystąpi pięciu reprezentantów gospodarzy i wiadomo, że przynajmniej jeden z nich awansuje do drugiej rundy, bowiem w 1/16 finału Dembek zmierzy się z Michalskim.

W innych parach Marek zagra z rozstawionym z numerem ósmym Hiszpanem Danielem Gimeno-Traverem (197.), a rywalami Kamila Majchrzaka (201.) i Ciasia będą Argentyńczycy, odpowiednio, Pedro Cachin (268.) i Andrea Collarini (266).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze