Soter będzie jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w drużynie prowadzonej przez Marka Solarewicza. Większość swojej kariery dzieliła między Policami, a Ostrowcem – z obiema drużynami awansowała z pierwszej ligi do ekstraklasy. Ostatnim klubem siatkarki było KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, skąd środkowa trafiła do Wrocławia. Tutaj o grę w pierwszej szóstce będzie walczyła z Anną Łozowską oraz Aleksandrą Gancarz.

 

– Zdecydowałam się na grę we Wrocławiu, ponieważ uznałam, że to czas na zmianę. Do tej pory reprezentowałam klub KSZO Ostrowiec, w którym pracowało mi się bardzo dobrze. To oczywiście zasługa rewelacyjnej drużyny i wspaniałych kibiców, których serdecznie wszystkich pozdrawiam. Postanowiłam jednak wykonać kolejny krok w mojej karierze. Mam nadzieje, że we wrocławskim klubie uda nam się stworzyć taki team i pod wodza trenera Marka Solarewicza poprawimy wynik z zeszłego sezonu. Wierze również, że wrocławscy kibice pomogą nam w osiągnięciu tego celu – powiedziała Soter.

 

 

– Cieszę się, że naszej drużynie młodość udało się nam połączyć z doświadczeniem. Liczę na to, że boiskowe doświadczenie Magdy pomoże nam w osiągnięciu kolejnych zwycięstw w Lidze Siatkówki Kobiet. To także kolejny bodziec do wzajemnego rozwoju naszych trzech środkowych, myślę, że z korzyścią tak dla drużyny, jak i samych zawodniczek – dodał prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A. Jacek Grabowski.

 

Magdalena Soter jest jedenastą siatkarką ogłoszoną przez wrocławski klub. Na ten moment skład drużyny Volleyball Wrocław na sezon 2018/19 wygląda następująco:

 

rozgrywające: Weronika Wołodko, Natalia Gajewska
przyjmujące: Natalia Murek, Roksana Wers, Klaudia Felak
atakująca: Aleksandra Rasińska
środkowe: Anna Łozowska, Aleksandra Ganczarz, Magdalena Soter
libero: Karolina Pancewicz, Magdalena Kuziak.

 

trener: Marek Solarewicz, drugi trener: Wojciech Kurczyński.
fizjoterapeuta: Artur Hnida, statystyk: Patryk Gosztyła.