Heynen wspiął się na najwyższy polski szczyt

Siatkówka

Polscy siatkarze na zgrupowaniu w Zakopanem rozpoczęli przygotowania do wrześniowych mistrzostw świata. Trener Vital Heynen w Tatrach pojawił się już wcześniej. Znany z zamiłowania do długich spacerów Belg w niedzielę pochwalił się, że dzień wcześniej wspiął się na Rysy (2499 m n.p.m.).

"Droga na szczyt była zróżnicowana. Pogoda zmieniała się co chwilę, a chmury sprawiały, że czasem nie widziałem w ogóle, gdzie jestem. Analogia do naszej drogi do mistrzostw świata jest oczywista" - napisał na Twitterze szkoleniowiec, dołączając zdjęcie z wierzchołka.

 

W Zakopanem biało-czerwoni będą ćwiczyć do 8 sierpnia. Następnie przeniosą się na kilka dni do Spały, a potem czeka ich seria meczów towarzyskich. W Ostrowcu Świętokrzyskim 18 sierpnia zmierzą się z Kamerunem, w dniach 24-26 sierpnia wezmą udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie, a 4 i 5 września zagrają z Belgią w Szczecinie.

 

Czempionat globu potrwa od 9 do 30 września. Polacy trafili do grupy D, w której zmierzą się z Kubą, Portoryko, Finlandią, Iranem i Bułgarią. Do Warny lecą 10 września. Pierwsze spotkanie rozegrają dwa dni później.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze