Leon już jest! Polscy siatkarze rozpoczynają zgrupowanie przed MŚ

Siatkówka

Polscy siatkarze rozpoczynają w niedzielę pierwsze zgrupowanie przed mistrzostwami świata, które we wrześniu zostaną rozegrane na parkietach Bułgarii i Włoch. Piętnastu wybrańców selekcjonera Vitala Heynena będzie trenować w Zakopanem. Na zgrupowaniu pojawił się również Wilfredo Leon.

Zgrupowanie w stolicy Tatr potrwa od 29 lipca do 8 sierpnia. Trener Heynen do szerokiego składu powołał  co prawda 22 zawodników, jednak czternastka na finały MŚ ma zostać wybrana spośród 15. zawodników powołanych na zakopiańskie treningi:

 

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz. 
przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka. 
atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Damian Schulz.
środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.         

 

Z tej grupy najmniejsze szanse na mundialową przygodę daje się przyjmującemu Cerrad Czarnych Radom Tomaszowi Fornalowi.

 

W Zakopanem pojawił się również Kubańczyk z polskim paszportem Wilfredo Leon, który w biało-czerwonych barwach będzie mógł zagrać dopiero w lipcu 2019 roku.

 

 

W minionych tygodniach siatkarze mieli trochę czasu na odpoczynek. Ostatnie spotkania rozegrali 4 i 5 lipca, podczas turnieju finałowego Ligi Narodów w Lille, gdzie ulegli Rosji (1:3) oraz USA (0:3).

 

– Po zakończeniu udziału w Lidze Narodów mieliśmy trzy tygodnie przerwy. Zdążyłem trochę odpocząć, ale trener był wobec nas bardzo rygorystyczny. Po tygodniu totalnego resetu musieliśmy zabrać się za regularny trening siłowy. Każdy z nas otrzymał dokładnie rozpisany plan treningowy. Założenie jest takie, że na zgrupowaniu stawiamy się już w 75% przygotowani siłowo.  Wszystko przygotowane jest bardzo racjonalne i czuję już po sobie, że jest to dobra droga do osiągnięcia najlepszej formy przed mistrzostwami świata – powiedział zawodnik ONICO Warszawa Bartosz Kwolek.   

 

 

Zgrupowanie w Zakopanem rozpocznie cykl przygotowań do mundialu. Polskich siatkarzy czekają później kolejne zgrupowania w Spale, Ostrowcu Świętokrzyskim, Krakowie i Szczecinie. Wybrańcy Heynena rozegrają również mecze towarzyskie: 18 sierpnia z Kamerunem (Ostrowiec Świętokrzyski) oraz 4 i 5 września z Belgią (Szczecin). Wystąpią również na Memoriale Huberta Wagnera, który odbędzie się w dniach 24–26 sierpnia w Krakowie. Zmierzą się tam z Francją, Kanadą oraz Rosją.

 

Mistrzostwa świata siatkarzy zostaną rozegrane w dniach 9–30 września w Bułgarii i we Włoszech. Polacy, którzy bronić będą tytułu wywalczonego w 2014 roku, wyruszą na turniej 10 września. W pierwszej fazie rywalizować będą w grupie D, która swoje mecze rozgrywać będzie w Warnie. Przeciwnikami będą kolejno: Kuba (12 września), Portoryko (13 września), Finlandia (15 września), Iran (17 września) oraz Bułgaria (18 września).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze