Gogol: Wróciliśmy do źródła największych sukcesów

Siatkówka

Polscy siatkarze rozpoczęli w niedzielę zgrupowanie przed mistrzostwami świata. Reprezentacja powróciła do treningów w Zakopanem po wielu latach przerwy. - To nawiązanie do tradycji, bo nasza reprezentacja, kiedy osiągała swoje największe sukcesy w latach 70., przygotowywała się właśnie w Zakopanem - powiedział asystent trenera Vitala Heynena Michał Mieszko Gogol.

Adrian Brzozowski: Zamieniacie Spałę i warunki, które znacie do tej pory, czyli lasy na piękne góry, piękny ośrodek COS Zakopane. To coś nowego, co ma przynieść powiew świeżości w reprezentacji Polski?

Michał Mieszko Gogol: Myślę, że przede wszystkim to jest coś nowego i coś ciekawego dla nas, że jesteśmy tutaj w tak pięknych okolicznościach przyrody. Myślę, że sam ośrodek jest bardzo profesjonalny i bardzo dobrze przygotowany. Mamy świetne warunki. Ostatnie dwa dni trenowaliśmy bez najmniejszego problemu. Przy okazji jest to też nawiązanie do tradycji, bo nasza reprezentacja, kiedy osiągała swoje największe sukcesy w latach siedemdziesiątych, to przygotowywała się właśnie w Zakopanem.

Powiedziałeś ważne słowa. Trening, trening, trening - to jest słowo klucz. To nie są wczasy, to nie jest piękny wypoczynek w górach, bo przyjechaliście tu szlifować formę przed najważniejsza imprezą tego roku.

Zgadza się. Myślę, że nie jest niespodzianką, że te pierwsze dni to jest przede wszystkim praca fizyczna. Chłopaki dostają tutaj w kość po to, żeby znieść trudy pozostałej części sezonu. Na mistrzostwach świata czeka nas naprawdę dużo grania. Bardzo często będzie tak, że będziemy grać jeden mecz po drugim, więc przygotowanie w tej pierwszej fazie jest naprawdę najważniejsze.

Cała rozmowa do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

Adrian Brzozowski, JW, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie