Adrian Brzozowski: Zamieniacie Spałę i warunki, które znacie do tej pory, czyli lasy na piękne góry, piękny ośrodek COS Zakopane. To coś nowego, co ma przynieść powiew świeżości w reprezentacji Polski?

Michał Mieszko Gogol: Myślę, że przede wszystkim to jest coś nowego i coś ciekawego dla nas, że jesteśmy tutaj w tak pięknych okolicznościach przyrody. Myślę, że sam ośrodek jest bardzo profesjonalny i bardzo dobrze przygotowany. Mamy świetne warunki. Ostatnie dwa dni trenowaliśmy bez najmniejszego problemu. Przy okazji jest to też nawiązanie do tradycji, bo nasza reprezentacja, kiedy osiągała swoje największe sukcesy w latach siedemdziesiątych, to przygotowywała się właśnie w Zakopanem.

Powiedziałeś ważne słowa. Trening, trening, trening - to jest słowo klucz. To nie są wczasy, to nie jest piękny wypoczynek w górach, bo przyjechaliście tu szlifować formę przed najważniejsza imprezą tego roku.

Zgadza się. Myślę, że nie jest niespodzianką, że te pierwsze dni to jest przede wszystkim praca fizyczna. Chłopaki dostają tutaj w kość po to, żeby znieść trudy pozostałej części sezonu. Na mistrzostwach świata czeka nas naprawdę dużo grania. Bardzo często będzie tak, że będziemy grać jeden mecz po drugim, więc przygotowanie w tej pierwszej fazie jest naprawdę najważniejsze.

Cała rozmowa do obejrzenia w załączonym materiale wideo.