UFC: Błachowicz wystąpi na pierwszej gali w Rosji! Trudne wyzwanie przed Polakiem

Sporty walki

Jan Błachowicz (22-7, 5 KO, 8 SUB) wraca do oktagonu! Notowany na czwartym miejscu w rankingu wagi półciężkiej Polak zmierzy się na gali UFC Fight Night w Moskwie z wracającym do największej organizacji MMA na świecie Nikitą Krylovem (24-5, 10 KO, 14 SUB).

Najlepszy polski zawodnik wagi półciężkiej ma na koncie trzy zwycięstwa z rzędu, a w pokonanym polu zostawił Devina Clarka, Jareda Cannoniera oraz Jimiego Manuwę. Ta ostatnia wygrana zapewniła mu spory awans w rankingu, a w ostatnich tygodniach - nawet mimo tego, że nie walczył - wspiął się o kolejny szczebel. Aktualnie jest już na czwartej pozycji!

Z Anglikiem bił się w marcu tego roku, a powrót planował na drugą połowę 2018 roku. Jak mówił, tak też zrobił. W środę organizacja UFC ogłosiła, że Polak wystąpi na pierwszej w historii gali w Moskwie, lecz jego przeciwnikiem nie będzie nikt notowany w rankingach. Naprzeciwko Błachowicza stanie bowiem wracający po prawie dwóch latach przerwy Krylov.

"The Miner" stoczył dla największej organizacji MMA na świecie 9 pojedynków, z których wygrał 6. Jego ostatni występ miał miejsce w grudniu 2016 roku, kiedy to już w pierwszej rundzie przegrał z Mishą Cirkunovem. Po tej porażce odszedł z UFC, tłumacząc tę decyzję chęcią toczenia pojedynków bliżej ojczyzny. Poza amerykańskim gigantem stoczył cztery walki i wszystkie wygrał przed czasem (jak zresztą wszystkie w karierze).

Kiedy on jest klatce, to nie można się nudzić, gdyż żadna z jego 29 walk nie doszła jeszcze do decyzji sędziowskiej! W trakcie swojej przygody z UFC Krylov był najwyżej notowany przed ostatnim starciem z Cirkunovem - zajmował ósmą pozycję.

Gala odbędzie się 15 września.

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu! Już w nocy z soboty na niedzielę gala UFC 227 z dwoma walkami mistrzowskimi. Karta główna od godziny 4:00 w Polsacie Sport Extra.