Piłka nożna

Liga Mistrzów i Liga Europy w Polsat Sport...

Dwa madryckie kluby po raz kolejny spotkają się w bezpośrednim pojedynku w europejskich pucharach 15 sierpnia. Areną starcia o Superpuchar Europy będzie Lilleküla Stadium w stolicy Estonii - Tallinnie. Stadion może pomieścić około 15 tysięcy widzów i będzie to jego debiut w meczu o tak dużą stawkę.

Debiutować w roli sędziego głównego Superpucharu Europy będzie z kolei Marciniak, który został wyznaczony przez UEFA do rozstrzygania derbów Madrytu. 37-latkowi na liniach będą pomagali Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz, a sędziami zabramkowymi będą Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał. Arbitrem rezerwowym będzie Radosław Siejka, a jedynym zagranicznym sędzią w polskim towarzystwie będzie techniczny - Rumun Ovidiu Alin Hategan. W rozgrywkach pod egidą UEFA nie ma VAR-u, więc Marciniak nie będzie mógł skorzystać z wideoweryfikacji.

Marciniak jest sędzią międzynarodowym od 2011 roku i do tej pory sędziował 58 spotkań w rozgrywkach UEFA. Był między innymi arbitrem kilku meczów fazy pucharowej LM w sezonie 2017/2018. Dobre notowania w europejskiej federacji przełożyły się również na pozytywne postrzeganie Polaka przez FIFA. Dzięki temu Marciniak był sędzią głównym kilku spotkań MŚ 2018. W fazie pucharowej 37-latek już jednak nie sędziował.

Co ciekawe eksportowy polski arbiter już raz uczestniczył w meczu o Superpuchar Europy. W 2016 podczas starcia... Realu z Sevillą był jednak sędzią technicznym.

 

Transmisja spotkania Real - Atletico w Polsacie Sport w środę 15 sierpnia o 21:00. Mecz skomentują Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.