Sensacyjna zmiana pozycji Kurka na MŚ 2018?

Siatkówka

Bartosz Kurek kilka tygodni temu ogłosił powrót do PlusLigi, gdzie ma budować nową potęgę Stoczni Szczecin. Jak się okazuje, 29-latek może zaszokować także w zespole narodowym. Według Przeglądu Sportowego selekcjoner Vital Heynen ma rozważać jego występy na środku bloku! To ma być wariant awaryjny w wypadku kontuzji innych środkowych.

Heynen na mistrzostwa świata 2018 we Włoszech i Bułgarii zabierze po trzech środkowych i atakujących, a nominalną pozycją Kurka ma być właśnie atak. Mimo przeszłości na pozycji przyjmującego rosły siatkarz ma być obok Dawida Konarskiego i Damiana Schulza jedną ze strzelb belgijskiego selekcjonera.
 
Jest to dość nieoczekiwany podział, bowiem większość trenerów decyduje się zabrać czterech środkowych i dwóch atakujących. W tym wypadku selekcjoner reprezentacji Polski musi przewidzieć plan B. Według Przeglądu Sportowego ma być to właśnie przesunięcie Kurka na środek bloku, gdzie dzięki warunkom fizycznym miałby okazję dać wiele swojemu zespołowi. Byłaby to kolejna zmiana pozycji 29-latka w kadrze...
 
"Próbowaliśmy tego rozwiązania na treningach i zauważyłem u niego łatwość w grze na nowej pozycji. W ataku ze środka radzi sobie nie gorzej niż nominalni zawodnicy na tej pozycji. Z blokiem byłoby już trochę słabiej" - powiedział dla "PS" Heynen.
 
Taki ruch byłby koniecznością już podczas turnieju w przypadku kontuzji dwóch środkowych, jest to więc bardzo odległy scenariusz.
 
Relacja z przygotowań reprezentantów Polski w Zakopanem w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie