Kolejny Ronaldo w Serie A! Zagra z Polakami

Piłka nożna
Kolejny Ronaldo w Serie A! Zagra z Polakami
fot. PAP

Nie tylko Juventus będzie miał swojego Ronaldo. Sampdoria poinformowała bowiem o zakontraktowaniu byłego już piłkarza Leeds United - Ronaldo Vieiry.

Klub z Genui nie próżnuje: Vieira to już dziesiąty piłkarz sprowadzony w letnim okienku transferowym. Leeds United otrzymało za swojego zawodnika około 6,5 miliona euro, a utalentowany 20-latek spróbuje zastąpić Lucasa Torreirę, który odszedł do Arsenalu. Jako że jest to wszechstronny środkowy pomocnik można też zaryzykować, iż czasami może też walczyć o miejsce w składzie z Karolem Linettym.

 

Po włączeniu do pierwszej drużyny Leeds United Vieira rozegrał aż 71 spotkań. Wielokrotnie imponował niesłychanym opanowaniem i odpornością psychiczną, a to z pewnością pomoże mu w grze w Serie A. W Sampdorii będzie dzielił szatnię trzema Polakami: z Linettym, Bartoszem Bereszyńskim oraz Dawidem Kownackim.

 

- Czasami w życiu nie wszystko idzie, tak jakbyśmy chcieli. Czasami rzeczy są poza kontrolą. Nie mam nic oprócz miłości dla Leeds United. Mam wiele pięknych wspomnień, to tam zacząłem karierę, więc chciałbym podziękować każdemu trenerowi, każdemu członkowi sztabu, który był zaangażowany w mój rozwój. A kolegom, którzy byli niczym rodzina, życzę najlepszego w przyszłości - napisał w specjalnym oświadczeniu piłkarz.

A Sampdoria postanowiła przywitać Vieirę w podobny sposób, w jaki Juventus ogłosił pozyskanie Cristiano Ronaldo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze